C&A w zabytkowej kamienicy Torunia

2009-10-15 11:36
Kamienica w Toruniu
Autor: Capital Park

Firma Capital Park zakończyła renowację jednej z najstarszych kamienic Starego Miasta w Toruniu przy ulicy Szerokiej. Spółka, która jest właścicielem nieruchomości wynajęła ją sieci odzieżowej C&A. Uroczyste otwarcie sklepu odbyło się 15 października br.

W ramach prac odnowiono gotycką elewację zachodnią, drewniane belki z  odnowioną polichromią z XVI wieku, drewnianą klatkę schodową z piętra 3 na 4, łuki naścienne, łęki w piwnicy, konstrukcję więźby dachowej z XIII wieku. We współpracy z lokalnymi władzami konserwatorskimi dostosowano budynek do współczesnych wymogów powierzchni handlowej.

Ulica Szeroka, przy której mieści się zabytkowa kamienica, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic handlowych toruńskiej starówki, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zlokalizowane są tam liczne sklepy, instytucje finansowe oraz restauracje. Tę ofertę w połowie października  uzupełni pierwszy sklep C&A w Toruniu. Lokal zajmie wszystkie pięć kondygnacji (piwnicę, parter i trzy piętra), między którymi klienci będą poruszać się schodami ruchomymi, windą oraz trzema klatkami schodowymi, w tym jedną  zabytkową. Na ostatnim piętrze znajdą się biura i magazyny. Łączna powierzchnia sklepu to 1780 mkw.

Przy projekcie pracowały dwie lokalne firmy  Andrzej Pamin Zakład Przygotowania i Nadzoru Inwestycji odpowiedzialna za projekt architektoniczny oraz KOMA Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze Budownictwa i Instalacji generalny  wykonawca.

Firma Capital Park rozwija w Polsce koncept „high street” (ulic  handlowych w centrach miast) oraz prowadzi liczne projekty  na terenie całego kraju.

Dane techniczne:

  • Powierzchnia użytkowa łącznie: 1780 mkw.
  • Piwnica: 373 mkw.
  • Parter 391 mkw.
  • 1 piętro: 390 mkw.
  • 2 piętro: 335 mkw.
  • 3 piętro: 291 mkw.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej