C&A w zabytkowej kamienicy Torunia

2009-10-15 11:36
Kamienica w Toruniu
Autor: Capital Park

Firma Capital Park zakończyła renowację jednej z najstarszych kamienic Starego Miasta w Toruniu przy ulicy Szerokiej. Spółka, która jest właścicielem nieruchomości wynajęła ją sieci odzieżowej C&A. Uroczyste otwarcie sklepu odbyło się 15 października br.

W ramach prac odnowiono gotycką elewację zachodnią, drewniane belki z  odnowioną polichromią z XVI wieku, drewnianą klatkę schodową z piętra 3 na 4, łuki naścienne, łęki w piwnicy, konstrukcję więźby dachowej z XIII wieku. We współpracy z lokalnymi władzami konserwatorskimi dostosowano budynek do współczesnych wymogów powierzchni handlowej.

Ulica Szeroka, przy której mieści się zabytkowa kamienica, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic handlowych toruńskiej starówki, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zlokalizowane są tam liczne sklepy, instytucje finansowe oraz restauracje. Tę ofertę w połowie października  uzupełni pierwszy sklep C&A w Toruniu. Lokal zajmie wszystkie pięć kondygnacji (piwnicę, parter i trzy piętra), między którymi klienci będą poruszać się schodami ruchomymi, windą oraz trzema klatkami schodowymi, w tym jedną  zabytkową. Na ostatnim piętrze znajdą się biura i magazyny. Łączna powierzchnia sklepu to 1780 mkw.

Przy projekcie pracowały dwie lokalne firmy  Andrzej Pamin Zakład Przygotowania i Nadzoru Inwestycji odpowiedzialna za projekt architektoniczny oraz KOMA Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze Budownictwa i Instalacji generalny  wykonawca.

Firma Capital Park rozwija w Polsce koncept „high street” (ulic  handlowych w centrach miast) oraz prowadzi liczne projekty  na terenie całego kraju.

Dane techniczne:

  • Powierzchnia użytkowa łącznie: 1780 mkw.
  • Piwnica: 373 mkw.
  • Parter 391 mkw.
  • 1 piętro: 390 mkw.
  • 2 piętro: 335 mkw.
  • 3 piętro: 291 mkw.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej