Business Garden Poznań. Park biznesu SwedeCenter w stolicy Wielkopolski

2013-05-23 19:27
business garden poznan
Autor: SwedeCenter Business Garden Poznań to nowoczesny park biznesu o planowanej powierzchni najmu około 80 000 mkw.

Park biznesu Business Garden Poznań to inwestycja spółki SwedeCenter w stolicy Wielkopolski. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. 23 maja 2013 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę pierwszego etapu inwestycji, w ramach którego powstaną cztery budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu około 42 000 mkw. Wykonawcą prac jest firma PORR (Polska). Business Garden w Poznaniu to pierwszy ekologiczny park biznesowy w tym mieście.    

Nowoczesny park biznesu Business Garden Poznań powstaje przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej. Kompleks biurowy dostarczy na poznański rynek około 80 000 mkw. powierzchni najmu. Składać się będzie z dziewięciu budynków biurowych klasy A.

Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. 23 maja 2013 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę pierwszego etapu inwestycji. Zakres prac obejmuje realizację czterech budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu około 42 000 mkw. Wykonawcą pierwszego etapu nowej inwestycji w Poznaniu jest firma PORR (Polska). Planowany termin oddania do użytku pierwszego etapu Business Garden Poznań to początek 2015 roku.

Autorami projektu Business Garden Poznań jest szwedzkie biuro Ahlqvist & Almqvist arkitekter / Perspective oraz polska pracownia Arcade Polska. Biurowiec w Poznaniu został zaprojektowany w oparciu o nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa. Deweloper stara się o certyfikację inwestycji w systemie LEED. Zaletą inwestycji jest jej lokalizacja: bliskość lotniska ułatwi komunikację klientom biznesowym, a bezpośrednie sąsiedztwo przystanków autobusowych i ścieżek rowerowych oraz zmodernizowany układ drogowy zagwarantuje pracownikom biurowca łatwy dojazd do pracy.

Inwestycja w Poznaniu jest jednym z trzech parków biznesu w Polsce realizowanych przez SwedeCenter pod marką Business Garden. Pierwszy Business Garden wybudowano w Warszawie. Wykonawcą pierwszego etapu inwestycji w Warszawie była firma Hochtief. Kolejny Business Garden powstaje we Wrocławiu. Pierwsza faza projektu w Wrocławiu planowana jest pod koniec 2013 roku (3 budynki). W sumie wszystkie kompleksy biurowe realizowane przez spółkę SwedeCenter dostarczą 280 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej.

Business Garden Poznań. Park biznesu SwedeCenter w stolicy Wielkopolski
Autor: SwedeCenter Business Garden Poznań
business garden poznan
Autor: SwedeCenter Parki Biznesu pod marką Business Garden spółka SwedeCenter realizuje w Warszawie i Wrocławiu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej