Budynek Silesia Business Park z certyfikatem LEED Gold

2015-09-17 14:35
silesia business park
Autor: Skanska SA Projekt Silesia Business Park powstał w pracowni Medusa Group

Katowicka część kompleksu Silesia Business Park otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold. To już dziewiąta inwestycja Skanska Property Poland z takim certyfikatem.

Prace nad budynkiem A zostały zakończone w lutym 2015 roku. Biurowiec ma 12 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne. Ich łączna powierzchnia wynosi 12 000 m2.

W budynku należącym do kompleksu zastosowano wiele nowoczesnych technologii gwarantujących mniejsze zużycie energii. Tym samym przyczyniono się do zainwestowania w budynek bardziej przyjazny środowisku. Zużywana energia pochodzi ze źródeł odnawialnych.  Oświetlenie LED w połączeniu z różnymi rozwiązaniami zmniejszyło jej zużycie o 28% w porównaniu z budynkami referencyjnymi. Emisję CO2 i zużycie wody udało się zmniejszyć aż o połowę. Pracownicy będą mogli przebywać w pomieszczeniach, do których w porównaniu z lokalnymi normami dociera o 30% więcej świeżego powietrza.
Na cały kompleks mają się składać cztery identyczne budynki. Drugi biurowiec ma zostać oddany do użytku pod koniec 2015 roku. Kolejne dwa są już na etapie realizacji. Przedstawiciele Skanska zapowiadają, że cały kompleks Silesia Business Park będzie legitymowal się certyfikatem LEED na poziomie Gold.

Nazwa inwestycji: Silesia Business Park
Lokalizacja inwestycji: ul. Chorzowska 152, Katowice
Projekt: medusa group
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska SA
Początek budowy: czerwiec 2013
Koniec budowy: styczeń 2017
Liczba kondygnacji: 14
Powierzchnia użytkowa: 46 000 m2
Powierzchnia biurowa:  42 680 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa: 3540 m2
Kubatura:  309 563 m2
Miejsca parkingowe: 600
Windy: 20 szt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej