Budowa zakładu konfekcjonowania herbaty zakończona

2007-05-21 14:44
Zakład konfekcjonowania herbaty
Autor: PM Group Polska

Nowy zakład konfekcjonowania herbaty powstał w Katowicach. Na zlecenie firmy Unilever Polska realizacją inwestycji zajęła się PM Group Polska.

Prace projektowe nad zakładem konfekcjonowania herbaty rozpoczęły się w październiku 2005 roku, a zakończyły w sierpniu 2006 roku. Na początku marca rozpoczęła się budowa zakładu, która potrwała do końca roku 2006. Uruchomienie produkcji planowane jest na pierwszy kwartał 2007 roku.

Zakład firmy Unilever Polska mieści się w Katowicach-Szopienicach. Przedsięwzięcie polegało na budowie nowego zakładu o powierzchni 9 tys. mkw. Składa się on z części produkcyjnej, magazynu wysokiego składowania i budynku laboratoryjno-biurowego. W zakładzie pakowane będą herbaty czarne oraz mieszanki herbat aromatyzowanych i naparów.

W realizowanej inwestycji PM Group Polska odpowiedzialna była za wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, przygotowanie projektu ofertowego i porównanie cen firm uczestniczących w przetargu ofertowym. Inżynierowie PM Group wykonali także projekt wykonawczy i pełnili nadzór autorski na budowie.

Inwestycja została zlokalizowana na tyłach działki, na której funkcjonuje istniejący zakład produkcji margaryny i konfekcjonowania herbaty firmy Unilever. W nowym budynku wykorzystywane będą nowe linie produkcyjne, a także zostaną tam przeniesione linie pakujące obecnie działające w starej części fabryki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej