Bridge Properties nowym inwestorem regionalnego centrum handlowego „Siódemka”

2011-10-10 15:37
Projekt na regionalne centrum handlowe „Siódemka” zmienił właściciela: Bridgehouse rozpoczyna działalność w Polsce
Autor: Bridge Properties

Brytyjska spółka inwestycyjna Bridge Properties (CEE) Limited, kupiła firmę New Europe Property Holdings Limited (NEPH), która jest deweloperem centrum handlowego "Siódemka". Nowy inwestor planuje rozpoczęcie budowy regionalnego centrum handlowego w pierwszej połowie 2012 r. Przy budowie "Siódemki" w Elblągu, zatrudnienie znajdzie kilkaset osób, a po otwarciu centrum handlowe zapewni ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Bridge Properties wybuduje centrum handlowe "Siódemka"

"Siódemka” to regionalne centrum handlowe w Elblągu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ok. 67 000 mkw. Projekt otrzymał pozwolenie na budowę oraz zgodę GDDKiA na nowy węzeł komunikacyjny, który pozwoli na dojazd do obiektu z trasy S7.
„Siódemka” będzie pierwszym dużym centrum handlowym w mieście, a zarazem pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-rozrywkowym w regionie Warmii i Mazur. Zostało ono zaprojektowane przez międzynarodowe biuro architektoniczne Broadway Malyan, które przygotowało wcześniej obiekty handlowe w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Obecnie na działce o powierzchni 224 458 mkw, na której będzie wybudowane centrum handlowe „Siódemka”, prowadzone są prace przygotowawcze. Przy tworzeniu planów samego obiektu, jak i modernizacji otaczającej go infrastruktury drogowej, zespół odpowiedzialny za projekt i budowę centrum ściśle współpracował z władzami lokalnymi i regionalnymi.
Inwestycja będzie składała się z dwóch głównych części: w pełni zabudowanej parterowej galerii handlowej o powierzchni 40 000 mkw oraz parku handlowego o powierzchni 27 000 mkw, w którym kluczowym elementem będzie market budowlany. W sumie centrum liczyć będzie 15 sklepów wielkopowierzchniowych w parku handlowym oraz 105 sklepów w galerii handlowej. Dodatkową atrakcją centrum będzie strefa gastronomiczna z salą zabaw dla dzieci. W kompleksie znajdzie się również strefa usług motoryzacyjnych z bezpośrednim dostępem do drogi ekspresowej, obejmująca stację benzynową wraz z przyległymi restauracjami. Przy obiekcie powstanie parking naziemny na 1800 miejsc.

Projekt otrzymał całkowite wsparcie władz miejskich Elbląga, a także wielu innych instytucji i osób zainteresowanych inwestycją.
Budowie „Siódemki” będzie towarzyszyła budowa bardzo ważnego dla Elbląga układu komunikacyjnego. Od dawna wyczekiwany przez mieszkańców węzeł „Lotnisko” nie tylko zapewni połączenie przyszłego centrum handlowego z drogą ekspresową S7, ale co ważniejsze, również z dzielnicą Zatorze. Nowa droga łącząca ulicę Akacjową z ulicami Skrzydlatą i Malborską będzie stanowiła małą południową obwodnicę Elbląga – powiedział Lech Jeziorny, koordynator projektu z firmy NEPH.
Nowe centrum handlowe jest położone w pobliżu skrzyżowania ważnych szlaków komunikacyjnych: drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk z Warszawą, drogi S22 z Kaliningradu do Elbląga oraz E22 z Malborka do Elbląga.

Cieszy nas ten zakup i obecnie koncentrujemy się na zrealizowaniu projektu budowy „Siódemki”, który jest bardzo obiecujący ze względu na doskonałą lokalizację i nowoczesną koncepcję – powiedział Torsten Hartmann, Dyrektor Bridgehouse Capital, firmy doradzającej Bridge Properties. Bridge Properties, traktuje zakup NEPH jako rozpoczęcie działalności na polskim rynku nieruchomości z perspektywą osiągnięcia sukcesu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej