Bonarka 4 Business

2008-07-11 17:04
Bonarka
Autor: TriGranit

Na terenie powstającego w Krakowie centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Bonarka City Center, rozpoczęła się w lipcu 2008 r. budowa czterech biurowców "Bonarka 4 Business". W ramach projektu zostanie oddanych do użytku 32 000 m2 powierzchni biurowych oraz parking na 470 miejsc. 

Powierzchnie czterech biurowców klasy A wynosić będą od 7700 do 8700 m2. W siedmiokondygnacyjnych budynkach znajdą się klimatyzowane pomieszczenia, które zapewnią dobre środowisko pracy oraz pełną elastyczność w aranżacji wnętrz. Biurowce zostaną usytuowane przy najważniejszych arteriach komunikacyjnych miasta - blisko obwodnicy Krakowa i autostrady A4, zaledwie kilka minut od Rynku Głównego i Wawelu.

Pod względem architektonicznym, przeszklone budynki Bonarka 4 Business z otaczającymi placami i fontannami, będą tworzyć nowoczesny fragment publicznej przestrzeni miejskiej. Każdy z nich wyróżnia się innym kolorem: (grafit, cegła, aluminium, melanż cegły), projektem okien oraz różnorodnym połączeniem tradycyjnej cegły z przezroczystym, matowym szkłem i lokalnym kamieniem. Nocą elewacja budynków, arkad oraz dodatkowych elementów identyfikujących poszczególne budynki, zostanie efektownie podświetlona. Całości doda uroku - atrakcyjnie zaadaptowany w ramach projektu - świecący w nocy komin.

Obiekty zostaną oddane do użytku w ostatnim kwartale 2009 roku. Autorem projektu jest krakowskie biuro architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy, komercjalizacją budowy zajmuje się firma Jones Lang LaSalle. Inwestorem centrum jest spółka projektowa Roland Investments sp. z o.o., której udziałowcami są: TriGranit Holding Ltd oraz IPR Ltd.

Rekultywacja Zakładów Chemicznych Bonarka w Krakowie jest jedną z największych w Polsce realizacji ekologicznego przygotowania terenu.

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej