Biurowiec Zenit dla biznesu

2008-06-20 13:51
Biurowiec Zenit
Autor: brak danych

W centrum Łodzi powstaje biurowiec klasy A. Najnowsza inwestycja firmy ZENIT sp. z o.o. powstanie w zrewitalizowanym budynku mieszczącym się na terenach dawnej fabryki pończoszniczej.

Budynek, w którym mieści się będące w trakcie realizacji Centrum Biurowe Zenit, powstał w 1905 roku. Był on częścią XIX-wiecznej łódzkiej fabryki pończoszniczej Towarzystwa Akcyjnego Winkler, Gartner i Borman. W 2004 roku fabrykę nabył obecny właściciel i zarządca - ZENIT sp. z o.o. Obiekt jest w trakcie rewitalizacji - adaptacja budynku obejmuje dobudowanie jednej kondygnacji oraz dostosowanie całego budynku do potrzeb najemcy.

Biurowiec architekturą nawiązuje do swojej historii. Zostaną zachowane fabryczne elementy konstrukcyjne. Projekt zakłada dużą dostępność światła dziennego. Pomieszczenia będą wysokie - ok. 3,6 m. W surowych pomieszczeniach (marmur, granit, szkło i stal) najemcy znajdą ergonomiczne wyposażenie, jak podłogi techniczne, podwieszane sufity, szyby niskoemisyjne, strukturalne okablowanie oraz 2 szybkobieżne windy.

 

W Zenicie będą działały: restauracja, kawiarnia oraz bank z bankomatem. Budynek będzie miał swoją salę konferencyjną. Parking na 60 miejsc będzie znajdował się na dziedzińcu. Projekt wykonali: Marek Janiak, Włodzimierz Adamiak oraz Zbigniew Bińczyk. Inwestorem jest ZENIT sp. z o.o., spółka należąca do grupy FERAX.

  • Powierzchnia całkowita: 6600 m2
  • Powierzchnia dostępna: ok. 4400 m2
  • Powierzchnia najmniejszego modułu: 25 m2
  • Powierzchnia piętra powtarzalnego: ok. 760 m2
  • Liczba kondygnacji: 6
  • Ilość miejsc parkingowych: 60
  • Oddanie do użytku: I kwartał 2009 roku

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej