Biurowiec Infinity. Wiemy kto będzie generalnym wykonawcą biurowca w centrum Wrocławia

Biurowiec Infinity
Autor: materiał prasowy Wiziualizacja biurowca Infinity, który powstanie we Wrocławiu

Biurowiec Infinity powstaje przy placu Jana Pawła II, u zbiegu ulic Legnickiej i Nabycińskiej we Wrocławiu. W marcu 2021 rozpoczęła się realizacja ściany szczelinowej w ramach inwestycji Infinity. Ten nowoczesny projekt biurowy wybudowany zostanie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Zobacz wizualizacje i dowiedz się kiedy będzie gotowy biurowiec Infinity.

Spis treści

 1. Biurowiec Infinity - aktualności
 2. O inwestycji Infinity
 3. Aktualności z budowy biurowca
 4. Kiedy koniec budowy biurowca Infinity?
 5. Biurowiec Infinity to kolejny wspólny projekt inwestorów

Biurowiec Infinity - aktualności

Avestus Real Estate wybrał generalnego wykonawcę biurowca Infinity we Wrocławiu. Za kompleksową realizację inwestycji odpowiedzialna będzie firma Eiffage Polska Budownictwo.

O inwestycji Infinity

Infinity to ponad 22 tys. m² powierzchni najmu klasy A, w tym 18 727 m² powierzchni biurowej i 1 561 m² powierzchni przeznaczonej na handel i usługi. Budynek będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne, na których powstanie 311 miejsc postojowych dla samochodów i 60 stanowisk dla rowerów w zamkniętej strefie, w tym szatnie oraz prysznice. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Bryła budynku ma być bardzo nowoczesna, o niereguralnym kształcie nawiązującym do znaku nieskończoności.  Projekt architektoniczny biurowca powstał w pracowni AHR Architects.

Biurowiec Infinity
Autor: materiał prasowy Biurowiec Infinity ma zostać oddany do użytkowania w I kwartale 2023

Aktualności z budowy biurowca

Dotychczas, w ramach projektu Infinity została wykonana przebudowa sieci kolidujących z budynkiem m.in. cieplnej, energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Prowadzone były także badania archeologiczne, realizowane przez zespół ekspertów, doskonale znających specyfikę i historię ścisłego centrum Wrocławia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż możemy podzielić się informacją o rozpoczęciu prac budowlanych w ramach Infinity. Mimo fali pandemii COVID-19, która znacznie wydłużyła procesy administracyjne oraz utrudniła negocjacje biznesowe, w ostatnim czasie odnotowaliśmy zwiększone zainteresowanie najmem powierzchni biurowej i w konsekwencji zdecydowaliśmy, że jest to właściwy moment na rozpoczęcie tego fantastycznego projektu. Faza przygotowań jest już za nami i z dużym entuzjazmem startujemy z pracami nad wykonaniem ściany szczelinowej. Według naszego harmonogramu, cały projekt będzie gotowy na przyjęcie najemców na początku 2023 r. – powiedział Roger Dunlop, CEO Avestus Real Estate.

Kiedy koniec budowy biurowca Infinity?

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kwartał 2023 roku.

Biurowiec Infinity
Autor: materiał prasowy Biurowiec Infinity będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne

Biurowiec Infinity to kolejny wspólny projekt inwestorów

Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 420 m², którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 roku.

 • Nazwa inwestycji: Infinity
 • Lokalizacja: u zbiegu ulic Legnickiej i Nabycińskiej, Wrocław
 • Funkcja: biurowa
 • Inwestor: Skanska S.A.
 • Generalny wykonawca: Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners
 • Projektant: AHR Architects
 • Liczba kondygnacji: 7 naziemnych, 3 podziemne
 • Powierzchnia całkowita biurowca: 22 036 m²
 • Powierzchnia biurowa: 18 727 m²
 • Powierzchnia handlowo-usługowa: 1 561 m²
 • Liczba miejsc parkingowych: 311 miejsc parkingowych, 60 postojów dla rowerów
 • Rozpoczęcie budowy: marzec 2021
 • Zakończenie III etapu budowy: I kwartał 2023
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej