Biurowiec Infinity. Wiemy kto będzie generalnym wykonawcą biurowca w centrum Wrocławia

2021-05-27 10:11
Biurowiec Infinity
Autor: materiał prasowy Wiziualizacja biurowca Infinity, który powstanie we Wrocławiu

Biurowiec Infinity powstaje przy placu Jana Pawła II, u zbiegu ulic Legnickiej i Nabycińskiej we Wrocławiu. W marcu 2021 rozpoczęła się realizacja ściany szczelinowej w ramach inwestycji Infinity. Ten nowoczesny projekt biurowy wybudowany zostanie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Zobacz wizualizacje i dowiedz się kiedy będzie gotowy biurowiec Infinity.

Spis treści

 1. Biurowiec Infinity - aktualności
 2. O inwestycji Infinity
 3. Aktualności z budowy biurowca
 4. Kiedy koniec budowy biurowca Infinity?
 5. Biurowiec Infinity to kolejny wspólny projekt inwestorów

Biurowiec Infinity - aktualności

Avestus Real Estate wybrał generalnego wykonawcę biurowca Infinity we Wrocławiu. Za kompleksową realizację inwestycji odpowiedzialna będzie firma Eiffage Polska Budownictwo.

O inwestycji Infinity

Infinity to ponad 22 tys. m² powierzchni najmu klasy A, w tym 18 727 m² powierzchni biurowej i 1 561 m² powierzchni przeznaczonej na handel i usługi. Budynek będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne, na których powstanie 311 miejsc postojowych dla samochodów i 60 stanowisk dla rowerów w zamkniętej strefie, w tym szatnie oraz prysznice. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Bryła budynku ma być bardzo nowoczesna, o niereguralnym kształcie nawiązującym do znaku nieskończoności.  Projekt architektoniczny biurowca powstał w pracowni AHR Architects.

Biurowiec Infinity
Autor: materiał prasowy Biurowiec Infinity ma zostać oddany do użytkowania w I kwartale 2023

Aktualności z budowy biurowca

Dotychczas, w ramach projektu Infinity została wykonana przebudowa sieci kolidujących z budynkiem m.in. cieplnej, energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Prowadzone były także badania archeologiczne, realizowane przez zespół ekspertów, doskonale znających specyfikę i historię ścisłego centrum Wrocławia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż możemy podzielić się informacją o rozpoczęciu prac budowlanych w ramach Infinity. Mimo fali pandemii COVID-19, która znacznie wydłużyła procesy administracyjne oraz utrudniła negocjacje biznesowe, w ostatnim czasie odnotowaliśmy zwiększone zainteresowanie najmem powierzchni biurowej i w konsekwencji zdecydowaliśmy, że jest to właściwy moment na rozpoczęcie tego fantastycznego projektu. Faza przygotowań jest już za nami i z dużym entuzjazmem startujemy z pracami nad wykonaniem ściany szczelinowej. Według naszego harmonogramu, cały projekt będzie gotowy na przyjęcie najemców na początku 2023 r. – powiedział Roger Dunlop, CEO Avestus Real Estate.

Kiedy koniec budowy biurowca Infinity?

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kwartał 2023 roku.

Biurowiec Infinity
Autor: materiał prasowy Biurowiec Infinity będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne

Biurowiec Infinity to kolejny wspólny projekt inwestorów

Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 420 m², którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 roku.

 • Nazwa inwestycji: Infinity
 • Lokalizacja: u zbiegu ulic Legnickiej i Nabycińskiej, Wrocław
 • Funkcja: biurowa
 • Inwestor: Skanska S.A.
 • Generalny wykonawca: Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners
 • Projektant: AHR Architects
 • Liczba kondygnacji: 7 naziemnych, 3 podziemne
 • Powierzchnia całkowita biurowca: 22 036 m²
 • Powierzchnia biurowa: 18 727 m²
 • Powierzchnia handlowo-usługowa: 1 561 m²
 • Liczba miejsc parkingowych: 311 miejsc parkingowych, 60 postojów dla rowerów
 • Rozpoczęcie budowy: marzec 2021
 • Zakończenie III etapu budowy: I kwartał 2023
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej