Nagradzany biurowiec Ericpol Software Pool ze szkłem firmy Guardian

2015-11-30 17:12
Ericpol projektu HORIZONE Studio
Autor: Guardian Częstochowa Sp. z o.o. Łodzki biurowiec Ericpol z fasadą ze szkła architektonicznego SunGuard® SuperNeutral 62/34 wyróżniono w konkursie Brick Award w kategorii budynek użyteczności publicznej

Nowoczesny biurowiec klasy A Ericpol Software Pool autorstwa Horizone Studio zaliczany jest do grona najciekawszych projektów architektonicznych w Polsce w ostatnich latach. Zlokalizowany wśród historycznej zabudowy centrum Łodzi obiekt przyciąga wzrok bryłą w kształcie litery X oraz lśniącą w słońcu fasadą. Szkło architektoniczne do tego prestiżowego, wielokrotnie nagradzanego budynku, dostarczyła firma Guardian.

Zaprojektowanie nowoczesnego biurowca klasy A, który idealnie wpisze się w klimat poprzemysłowej dzielnicy Łodzi i nie zaburzy przy tym jej historycznego charakteru nie było zadaniem łatwym. Sztuka ta udała się jednak architektom z HORIZONE Studio, którzy opracowali oryginalną koncepcję budynku Ericpol Software Pool – nowej siedziby firmy Ericpol. Głównymi elementami obiektu są dwa czterokondygnacyjne skrzydła, zespolone ze sobą przeszklonym łącznikiem, dzięki czemu z lotu ptaka budynek przypomina literę X. Elewacja nawiązująca do stylu XIX-wiecznych zabudowań fabrycznych, a także wykorzystanie dużych przeszkleń w obrębie fasady oraz otaczający biurowiec park sprawiają natomiast, że całość idealnie harmonizuje z okolicznym krajobrazem. Niezwykła koncepcja budynku Ericpol Software Pool doceniona została przez specjalistów z branży architektonicznej, czego najlepszym dowodem są przyznane obiektowi nagrody. Biurowiec otrzymał wyróżnienie w konkursie Brick Award w kategorii budynek użyteczności publicznej, a redakcja Property Design umieściła Ericpol Software Pool wśród TOP 10 najciekawszych biurowców zrealizowanych w ostatnim czasie w Polsce. 

Komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort pracowników to sprawy priorytetowe przy opracowaniu projektów wysokiej klasy biurowców. Kwestie te brane są pod uwagę zarówno w przypadku planowania koncepcji bryły budynku oraz rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń, jak również podczas wyboru materiałów budowlanych i wykończeniowych. Nie inaczej było w przypadku zaprojektowanego przez Horizone Studio budynku Ericpol Software Pool. Projekt obiektu zawierał zlokalizowane na każdym piętrze przeszklone sale konferencyjne oraz pomieszczenia biurowe i rekreacyjne z dostępem do naturalnego światła. Olbrzymie znaczenie dla inwestora i architektów miał wybór odpowiedniego szkła. Zdecydowali się oni na szkło powlekane firmy Guardian - SunGuard® SuperNeutral® (SN) 62/34, które łączy wyjątkową selektywność i przejrzystość z doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Szkło Guardian SunGuard® SN 62/34, dzięki neutralnemu kolorowi odbicia i wysokiej przepuszczalności naturalnego światła, zapewniło wnętrzom biurowym odpowiedni dla przebywających w nich osób poziom jasności i zminimalizowało konieczność stosowania sztucznego oświetlenia. Produkt ten charakteryzuje się również niską transmisją energii cieplnej i wysokim stopniem ochrony przeciwsłonecznej, dzięki czemu skutecznie zabezpieczył pomieszczenia przed przegrzaniem i pomógł stworzyć w nich przyjemny mikroklimat. Wysokoselektywne szkło Guardian SunGuard® SN 62/34 firmy Guardian wybrane zostało do projektu z jeszcze jednego powodu – doskonałej termoizolacyjności. Współczynnik U na poziomie 1,0 W/m²K gwarantuje, że w chłodne dni ciepło nie będzie uciekało z budynku i tym samym zmniejszeniu ulegną nakłady finansowe na ogrzewanie obiektu.

biurowiec Ericpol
Autor: Guardian Częstochowa Sp. z o.o. Biurowiec Ericpol Software Pool ze szkłem Guardian SunGuard® SN  62/34
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej