Biurowce w miejscu starej fabryki na warszawskiej Woli

2007-05-22 18:51
biurowiec na Bema
Autor: brak danych

Pozostałości fabryki Lilpopa przy ul. Bema 65 na warszawskiej Woli mają zamienić się w kompleks biurowo-usługowy. Inwestorem jest właściciel istniejących w tym miejscu prawie stuletnich pofabrycznych obiektów - warszawska firma Etob.

Inwestor szykuje gruntowną przebudowę kompleksu. Plan zakłada nadbudowanie o dwa piętra budynku trzykondygnacyjnego i dobudowanie pięciu pięter na hali fabrycznej. Miałyby one zamienić się w biurowce z przestrzenią usługową. Piętrowe budynki garażowe zostałyby przebudowane na małe galerie handlowe. Wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia pojawiłyby się też dorównujące im wysokością dwa nowe budynki biurowo-usługowe.

Projektantem przebudowy jest znana warszawska pracownia projektowa  S.A.M.I. Architekci, którzy zostali  zobowiązani do zachowania maksymalnej ilości drzew oraz do tego, by nowe budynki i nadbudowywane części nawiązywały wyrazem architektonicznym do obiektów istniejących. Według architektów  ten stuletni budynek, zasługuje na szacunek jako relikt budownictwa przemysłowego z początku ubiegłego wieku. Projektanci deklarują również, że chcą zachować architektoniczny klimat fabryki, mimo tego, że nie jest to zabytek, ale jego wygląd zewnętrzny jest chroniony. Rozpoczęcie prac budowlanych inwestor planuje na 2007 rok. Przed tym jednak konieczna będzie opinia konserwatora zabytków i ustalenie przez miasto dokładnych warunków zabudowy na tym terenie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej