Biura w warszawskiej kamienicy

2016-06-07 16:10
Kamienica Raczyńskich
Autor: materiał prasowy Projekt został przygotowany przez pracownię KANA Architekci

Kamienica Raczyńskich mieści się w Warszawie przy placu Małachowskiego. Właśnie zakończył się gruntowny remont zabytkowego obiektu, dobudowano do niego również nową część. W obiekcie powstały nowoczesne powierzchnie biurowe. Projekt został przygotowany przez pracownię KANA Architekci. Generalnym wykonawcą była firma Warbud.

Kamienica powstała w 1910 roku według projektu polskiego architekta Jana Heuricha. Jej boczna elewacja przylegała do budynku Pałacu Kronenberga. Przed laty obiekt pełnił funkcję „apartamentowca" z piękną przejezdną bramą, klatkami schodowymi i ekskluzywnymi handlowymi lokalami z wielkimi witrynami na dolnych kondygnacjach. W czasie wojny zarówno kamienica, jak i pałac uległy spaleniu. Obecnie obiekt wpisany jest do Rejestru Zabytków

W 2014 roku rozpoczął się gruntowny remont i przebudowa kamienicy, który trwał aż do czerwca 2016. W odrestaurowanym budynku zachowano zabytkowy charakter elewacji i wnętrz. Od strony pałacu Czapskich dobudowano sześciokondygnacyjne skrzydło, nowoczesne, a jednocześnie detalami nawiązujące do historycznej architektury.

Zabytkowy obiekt należy do firmy Kulczyk Silverstein Properties. Po remoncie pełni funkcję biurowca klasy A, z lokalami usługowo-handlowymi na parterze. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 22 500 m². W wyremontowanej kamienicy jest 5020 m² powierzchni biurowej, natomiast w części dobudowanej – 8113 m². W nowym budynku znajduje się również 1550 m² pod lokale handlowe i magazynowe.

Budynek uzyskał certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. 

Kamienica Raczyńskich
Autor: materiał prasowy Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Warbud

Nazwa inwestycji: Kamienica Raczyńskich
Lokalizacja: Warszawa, pl. Stanisława Małachowskiego 2
Funkcja: biurowo-usługowa
Inwestor: Kulczyk Silverstein Properties
Generalny wykonawca: Warbud
Projektant: KANA Architekci (Autorska Pracownia Architektury Andrzej i Barbara Kaliszewscy Bohdan Napieralski, architekci, sp. z o.o.)
Powierzchnia całkowita: 22 500 m²
Powierzchnia biurowa: 5020 m² (kamienica), 8113 m² (dobudowana część)
Powierzchnia handlowa i magazynowa: 1550 m²
Rozpoczęcie budowy: 2014
Zakończenie budowy: czerwiec 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej