Białystok: nowy park handlowy na terenie starej galerii handlowej

2012-10-26 14:09
Park Handlowy Kwadrat Białystok
Autor: Biazet Nowy Park Handlowy Kwadrat będzie największą galerią handlową w Białymstoku.

Centrum handlowe Galeria Kwadrat przy ul. Andersa w Białymstoku będzie czynna tylko do końca 2012 roku. Za dwa lata w tym miejscu Biazet, inwestor białostockiej inwestycji, wybuduje największy Park handlowy w Białymstoku.

W tej chwili na 13 hektarowej działce przy ul. Andersa w Białymstoku funkcjonuje galeria handlowa Kwadrat, zakłady produkcyjne m.in. należący do inwestora firmy Biazet. Sytuacja ma się zmienić od nowego w roku. Wtedy zaczną się prace rozbiórkowe i budowa nowego największego w Białymstoku Parku Handlowego Kwadrat. Trochę to może skomplikowane. Ale faktem jest, że nowe centrum handlowe w Białymstoku ma mieć 51 tys. m2 powierzchni najmu i 1500 miejsc parkingowych. Sklepy powierzchniowe OBI i Tesco już mają podpisane z inwestorem, firmą Biazet, umowy.

Nowa inwestycja jest zlokalizowana 2 km od centrum Białegostoku, wśród nowych osiedli mieszkaniowych i w pobliżu realizowanych inwestycji drogowych, m.in. Trasy Generalskiej, planowane oddanie której generalny wykonawca firma Strabag zapowiada na koniec 2013 roku. 

Autorem projektu nowego centrum handlowego w Białymstoku jest pracownia AB Architects. Za komercjalizację projektu odpowiada firma Colliers International. Na etapie końcowym jest postępowanie przetargowe w celu wyboru generalnego wykonawcy. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to II kwartał 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej