Białystok: nowy park handlowy na terenie starej galerii handlowej

2012-10-26 14:09
Park Handlowy Kwadrat Białystok
Autor: Biazet Nowy Park Handlowy Kwadrat będzie największą galerią handlową w Białymstoku.

Centrum handlowe Galeria Kwadrat przy ul. Andersa w Białymstoku będzie czynna tylko do końca 2012 roku. Za dwa lata w tym miejscu Biazet, inwestor białostockiej inwestycji, wybuduje największy Park handlowy w Białymstoku.

W tej chwili na 13 hektarowej działce przy ul. Andersa w Białymstoku funkcjonuje galeria handlowa Kwadrat, zakłady produkcyjne m.in. należący do inwestora firmy Biazet. Sytuacja ma się zmienić od nowego w roku. Wtedy zaczną się prace rozbiórkowe i budowa nowego największego w Białymstoku Parku Handlowego Kwadrat. Trochę to może skomplikowane. Ale faktem jest, że nowe centrum handlowe w Białymstoku ma mieć 51 tys. m2 powierzchni najmu i 1500 miejsc parkingowych. Sklepy powierzchniowe OBI i Tesco już mają podpisane z inwestorem, firmą Biazet, umowy.

Nowa inwestycja jest zlokalizowana 2 km od centrum Białegostoku, wśród nowych osiedli mieszkaniowych i w pobliżu realizowanych inwestycji drogowych, m.in. Trasy Generalskiej, planowane oddanie której generalny wykonawca firma Strabag zapowiada na koniec 2013 roku. 

Autorem projektu nowego centrum handlowego w Białymstoku jest pracownia AB Architects. Za komercjalizację projektu odpowiada firma Colliers International. Na etapie końcowym jest postępowanie przetargowe w celu wyboru generalnego wykonawcy. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to II kwartał 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej