BATORY zawojuje Wschód

2008-07-25 18:26
Batory_new
Autor: Batory Investment

Przeszklony elegancki biurowiec stanie w centrum Lublina. To atrakcyjny obiekt dla naszych wschodnich sąsiadów, jak i dla rodzimych firm. Mają one okazję stworzyć nowoczesne centrum biznesowe.

W styczniu 2009 roku zostanie zakończona budowa nowego biurowca firmy Batory Investment. Budowa rozpoczęła się w marcu tego roku, natomiast projekt powstał już w latach 1999 - 2004 w pracowni firmy JPA-Jabłoński. Zaprojektowany z myślą o wygodzie klientów ma być wielofunkcyjnym nowoczesnym budynkiem mieszczącym biura firm usługowych i innych. Jako najnowsza inwestycja w Lublinie będzie usytuowany w możliwie najlepszym miejscu, czyli przy zbiegu ulic Kraśnickiej i Wojciechowskiej. Jest to tzw. lubelskie city, część międzynarodowej drogi na trasie Warszawa - Lublin - Rzeszów. Dodatkowym atutem lokalizacji jest wiadomość, że w niedalekiej przyszłości obok tego obiektu ma przebiegać główna północna obwodnica miasta.

Batory będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowo - handlowym o łącznej powierzchni 4787m2 z 36 miejscami parkingowymi w podziemiach i 60 miejscami na zewnątrz budynku. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 3200 m2 połączonej z terenem, o powierzchni 1225 m2, wydzierżawionym od Gminy Lublin.
Pozostała przestrzeń wokół biurowca zostanie pomysłowo zagospodarowana zielenią i ciągami komunikacyjnymi, których nawierzchnię pokryje kostka brukowa.

Biurowiec został zaprojektowany w systemie open space, co umożliwia jego użytkownikom dowolną, odpowiednią dla nich aranżację wnętrz, w związku z czym biura oraz pomieszczenia usługowe będą dostosowane do ich potrzeb i wymagań, zarówno estetycznych jak i funkcjonalnych.
Batory wyposażony zostanie w układ automatycznego sterowania, czyli centralny system zarządzania BMS, będzie to zatem tzw. inteligentny budynek. System sterować będzie instalacjami mechanicznymi, czyli m.in. dostosuje klimatyzację, ogrzewanie i chłodzenie wewnątrz budynku, będzie nadzorował również instalacje: elektryczną i teletechniczną. Przydatnym rozwiązaniem w podziemiach budynku jest ogrzewanie garaży.
Budynek częściowo wykończony będzie lekką obudową z paneli elewacyjnych, zaprojektowane zostały liczne szklane zadaszenia nad balkonami i nad wjazdem do garażu, są także podwieszane sufity, wszystko to daje efekt przestrzenności, co stanowi o jego dużą zaletę.

Znane jest już przeznaczenie pięter biurowca, parter oraz piętra pierwsze, drugie i trzecie zagospodarują biura firm usługowych i teleinformatycznych. Na piętrach czwartym i piątym przygotowane będą w pełni wyposażone apartamenty gościnne zamiennie na biura. Powierzchnie użytkowe pięter wahają się od 430m2 do 738m2.
Będzie to pierwszy budynek klasy A we wschodniej Polsce, a jego lokalizacja w znacznym stopniu ułatwi wynajem pomieszczeń wschodnim przedsiębiorcom, z Białorusi czy Ukrainy.
Generalne wykonawstwo budynku obejmie konsorcjum, złożone z dwóch wiodących na rynku budowlanym firm, Strabag i Mercury Engineering Polska.

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej