Bartoszyce będą miały galerię handlową. Mniejsze miasta duży potencjał

2013-11-14 13:08
bartoszyce galeria handlowa inbag
Autor: INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Galeria handlowa Inbag w Bartoszycach została skomercjalizowana prawie w 100% jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych

Nowe centrum handlowe zostanie wybudowane w Bartoszycach przy ul. Orzeszkowej. Inwestor rozpoczął już prace budowlane. Pierwszych klientów galeria handlowa przyjmie wiosną 2014 roku.

Bartoszyce to ponad dwudziestotysięczne miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Od przyszłego roku Bartoszyce będą mogły pochwalić się nową galerią handlową. Inwestor - INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty działający przez spółkę Real Estate Inwestorbp (poprzednia nazwa Biuro Prawno-Finansowe INWESTOR) ma pozwolenie na budowę i zaczął prace budowlane na inwestycji.

Galeria handlowa typu convenience o nazwie Inbag powstanie w centrum Bartoszyc. Wg raportów firm doradczych zajmujących się rynkiem powierzchni handlowym to właśnie ten typ galerii i centrów handlowych oferujących codzienne zakupy w dogodnej lokalizacji  ma w Polsce wyraźny trend wzrostowy. Ten trend ma się utrzymać również w roku 2014.

Centrum handlowe Inbag w Bartoszycach będzie jednokondygnacyjnym obiektem o powierzchni najmu 4000 m2. Co ciekawe galeria jest już praktycznie skomercjalizowana. Znajdzie się w niej supermarket spożywczy, drogeria, apteka, sklep RTV AGD, a także sklepy ubraniowe i obuwnicze. Inwestor obiecuje także parking na 106 miejsc.

Galerię handlową zaprojektowało biuro architektoniczne Sosak&Sosak z Olsztyna. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Dekpol. Planowane otwarcie centrum handlowego ma nastąpić w pierwszej połowie 2014 roku. Inwestor nie podaje kosztów inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej