Baltic Park Molo. Nową inwestycję spółki Zdrojowa Invest na wybrzeżu zrealizuje Strabag

2013-08-30 16:02
Zdrojowa Invest. Kompleks Baltic Park Molo
Autor: Biuro prasowe Zdrojowa Invest Kompleks Baltic Park Molo - nowa inwestycja firmy Zdrojowa Invest na Wybrzeżu. Przez sam środek kompleksu będzie przebiegała promenada, przy której zostaną zlokalizowane lokale handlowo-usługowe. W ramach inwestycji powstanie także pierwsze w Świnoujściu molo

I etap Baltic Park Molo dla Zdrojowa Invest zrealizuje firma Strabag. Według zapowiedzi Baltic Park Molo będzie największą na wybrzeżu inwestycją o charakterze hotelarsko-apartamentowym. Wartość projektu wyniesie ok. 250 mln zł. W skład kompleksu Baltic Park Molo wejdą dwa 5-gwiazdkowe hotele, centrum konferencyjne, SPA & Wellness, pasaż handlowo-rozrywkowy z nową promenadą, centrum sztuki, kino, a także aquapark oraz pierwsze w Świnoujściu molo. W maju spółka Zdrojowa Invest podpisała umowę na finansowanie nowej inwestycji w Świnoujściu. W czerwcu inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. Na początku września Strabag przejmie plac budowy i rozpocznie realizację I etapu inwestycji.

Baltic Molo Park. Kompleks hotelarsko-apartamentowo-usługowy

w Świnoujściu

Ze względu na skalę inwestycji firma Zdrojowa Invest wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP) ogłosiła konkurs na projekt architektoniczny kompleksu Baltic Park Molo w Świnoujściu. Nagrodzono trzy projekty. Ostatecznie zrealizowana zostanie koncepcja przygotowana przez pracownię Płaskowicki & Partnerzy Architekci.

Baltic Park Molo powstanie przy głównej promenadzie, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Inwestycja będzie realizowana etapami. W ramach pierwszego etapu zostanie wybudowany 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu, w którym dostępnych będzie 400 pokoi i apartamentów w systemie condo. Powstanie także pasaż handlowo-rozrywkowy, w którym znajdzie się strefa SPA & Wellness, aquapark i centrum konferencyjne, a także liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Wzdłuż pasażu zostanie wybudowana ok. 150 m promenada prowadząca na plażę. Następnie zbudowany zostanie 5-gwiazdkowy hotel z 200 pokojami i apartamentami. W kolejnych etapach powstaną 2 budynki apartamentowo-usługowe zlokalizowane przy promenadzie i pierwsze w Świnoujściu molo, które inwestor zamierza zrealizować wspólnie z miastem.

Zdrojowa Invest podpisała umowę na finansowanie projektu. Minimum 25 mln zł na realizację I etapu inwestycji w Świnoujściu pochodzić będzie z budżetu unijnego. Baltic Park Molo będzie największym projektem w Polsce współfinansowanym z Inicjatywy JESSICA, która jest instrumentem wspierającym inwestycje na obszarach miejskich. Umożliwia wykorzystanie funduszy strukturalnych UE w systemie zwrotnym, czyli oferuje odnawialne instrumenty finansowe (pożyczki). Projekty realizowane przez tę inicjatywę łączą element komercyjny - projekty muszą generować dochód oraz element społeczny.

Pierwszy etap inwestycji będzie gotowy w połowie 2015 roku. Zakończenie całości inwestycji planowane jest na 2018 rok. Szacowany koszt realizacji projektu Baltic Park Molo w Świnoujściu to ok. 200-250 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej