Austriacy budują kompleks handlowy w Legnicy

2007-05-24 18:46
Ferio
Autor: brak danych

Wyłoniono już generalnego wykonawcę, który zbuduje centrum handlowo-usługowe Ferio w Legnicy.

Galeria w Legnicy będzie drugą po otwartym w listopadzie 2005 r. wrocławskim centrum Ferio Gaj przy ul. Świeradowskiej i powstanie u zbiegu ulic Chojnowskiej i Piastowskiej. Centrum handlowe będzie miało trzy kondygnacje oraz powierzchnię całkowitą 18 tys. mkw., gdzie znajdzie się około 50 sklepów i punktów usługowych oraz pomieszczenia biurowe. Na pierwszym poziomie zaplanowany jest parking na 350 miejsc.

"Ferio, które budujemy w Legnicy, to obiekt odmienny w swoim charakterze od Ferio Gaj zbudowanego we Wrocławiu" - mówi Jerzy Nemling z Raiffeisen evolution. - Ze względu na swoją lokalizację w centrum miasta jego oferta będzie szersza i dopasowana do potrzeb wszystkich mieszkańców. Jednak nadal zamierzamy zachować usługowy charakter obiektu, tak aby wszystkim mieszkańcom umożliwić zrobienie zakupów, załatwienie codziennych spraw i spędzenie wolnego czasu pod jednym dachem.
Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2006 r., a otwarcie planowane jest na wiosnę 2007 roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest wyłoniona w przetargu firma PORR Polska SA. Koszt inwestycji wyniesie 17 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej