Architektura Warszawy: nowy biurowiec w centrum

2014-05-14 16:05
Nowa inwestycja w centrum Warszawy: biurowiec przy ul. Królewskiej
Autor: brak danych Nowa inwestycja w centrum Warszawy: biurowiec przy ul. Królewskiej. Inwestorem odpowiedzialnym za budowę nowego biurowca jest austriacka firma S+B

Nowy biurowiec ma powstać przy skrzyżowaniu ulicy Królewskiej i Granicznej w Warszawie. Za nową inwestycję odpowiada austriacka firma S+B.

Nowa inwestycja przy Królewskiej


Projekt budynku przygotował architekt Ernst Hoffman. Nowy budynek ma być połączeniem kilku brył o odmiennie wykończonych elewacjach.  Biurowiec od strony ul. Królewskiej ma mieć pięć pięter, natomiast widziany od strony narożnika ulic Królewskiej i Granicznej będzie miał pięter osiem. Od strony ulicy widoczna będzie jasna elewacja z przeszklonymi witrynami na parterze. Nad nią zwieszać się będzie ciemniejszy blok, z łącznikiem cofniętym względem ulicy. W miejscu połączenia obu brył powstanie otwarty taras. Załamania elewacji, architektoniczne detale i mocno podkreślona strefa wejściowa decydują o charakterze nowej inwestycji.
Nowy biurowiec będzie oferował najemcom 11 000 m2 powierzchni biurowej. Na parterze będą mieścić się punkty usługowe. Pod budynkiem powstanie podziemny garaż z 44 miejscami parkingowymi.

Według zapowiedzi developera S+B, rozpoczęcie nowej inwestycji może zacząć  się już jesienią 2014. W takim wypadku zakończenie plac budowlanych planowane jest na koniec 2015 lub początek 2016 roku.


Wyświetl większą mapę

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej