Aranżacja amsterdamskiego biura Google. ZDJĘCIA WNĘTRZ

2017-03-21 10:27
aranżacja nowoczesnego biura
Autor: brak danych

Choć aranżacja i kolorystyka tego biura przywodzą na myśl bardziej klub młodzieżowy, w rzeczywistości jest to biuro światowego giganta internetowego – Google. Co było inspiracją przy tworzeniu projektu wnętrz tego biura? Pierwsza siedziba firmy – garaż.

Firmie Google przyświeca idea, że poważnym można być nie tylko w garniturze. Tutaj nie obowiązuje dress code, czy sztywne reguły pracy. Google ma inne wartości. Przede wszystkim ceni kreatywność, zaangażowanie i pasję. Twórcze podejście do pracy odzwierciedla właśnie projekt biura, którego założeniem było oddanie ducha miejsca, w którym to Larry Page i Sergey Brin – założyciele Googla – tworzyli swoją wyszukiwarkę.
Aranżację biura
powierzono architektom ze studia D/DOCK. W zmodernizowanym budynku na nowoczesne biuro zaadoptowano ponad 3000 metrów kwadratowych. Zadaniem projektantów było nie tylko stworzenie aranżacji biura z elementami stylizacji garażowej, ale także wdrożenie rozwiązań proekologicznych, np. oszczędzających wodę i energię, a także wykorzystanie przy urządzaniu wnętrz wyłącznie materiałów naturalnych. Co ciekawe, w aranżacji biura zastosowano elementy wyposażenia, w tym meble, pochodzące ze starej siedziby firmy, które odrestaurowano i tchnięto w nie nowe życie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej