Apartamenty Wrocław. Kompleks Atal Towers już gotowy

2018-04-02 12:33
Apartamenty Wrocław - Atal Towers
Autor: Atal Budowa apartamentowca Atal Towers zakonczyła się w marcu 2018

Atal Towers – apartamenty przy rynku Wrocław zostały oddane do użytku. To kompleks budynków mieszkalnych położony tuż nad brzegiem Odry. Apartamenty zaprojektowała pracownia AP Szczepaniak, a generalnym wykonawcą Atal Towers była spółka z grupy dewelopera, Atal Wykonawstwo.

Apartamenty Wrocław - Atal Towers
Autor: Atal Apartamentowiec Atal Towers Wrocław mieści 451 mieszkań

Atal Towers – apartamenty w centrum Wrocławia

Budynki mieszkalne inwestycji Atal Towers powstały we Wrocławiu pomiędzy ulicą Sikorskiego, a wybrzeżem Odry, w pobliżu miejskiego rynku. Kompleks mieszkalny powstawał w dwóch etapach.

Pierwsza faza inwestycji obejęła budowę apartamentowca na planie litery L (6 pięter od strony Odry, 7 od strony ulicy Sikorskiego). Finalnie w tej części budynku powstało 159 mieszkań. Powierzchnia najmniejszego wynosi 28 m², największego 112 m². Na kondygnacji podziemnej jest 181 miejsc parkingowych.

W etapie drugim wybudowane zostały dwie 55-metrowe wieże, od których pochodzi nazwa kompleksu. Wieże połączone są wspólnym parterem oraz 7-piętrową częścią mieszkalną od strony ulicy Sikorskiego. W sumie w całym kompleksie o powierzchni ponad 26 tys. m² powstało 451 nowych mieszkań.

Elewacje budynków wykończone zostały szarą płytą klinkierową i białą siatką cięto-ciągnioną, która miała za zadanie wysmuklić i wyostrzyć bryłę budynku.

Czytaj też: Apartamenty w najwyższym budynku we Wrocławiu>>

Apartamenty Wrocław - Atal Towers
Autor: Atal Atal Towers zaprojektowany został przez architektów z pracowni AP Szczepaniak

Atal Towers to również promenada nad rzeką

Na uwagę zasługuje również promenada ciągnąca się wzdłuż Odry. W ramach inwestycji została ona poszerzona o tarasy wysunięte nad rzekę. W okresie letnim będą one pełniły funkcję ogródków znajdujących się na parterze lokali gastronomicznych.

 – Ten fragment budynku jest otwarty i dostępny dla każdego. Dlatego też zaprojektowaliśmy pas zieleni ze ścieżką dla pieszych, który będzie prowadził wprost do terenów nad rzeką. Choć zadanie wydaje się proste, wymagało od nas elastyczności. Mur, przy którym miały powstać tarasy nad wodą, był finansowany z Unii Europejskiej. Oznacza to, że nie mogliśmy wprowadzać żadnych modyfikacji. Dlatego też musieliśmy dostosować projekt do istniejącej zabudowy – dodaje architekt z pracowni AP Szczepaniak.

Apartamenty Atal Towers z widokiem na Wrocław

Na dachu wieży powstał taras. Rozpościera się z niego piękny widok na miasto i Odrę. Niestety, nie jest on ogólnodostępny. Został stworzony wyłącznie dla mieszkańców osiedla.


Nazwa inwestycji: Atal Towers
Lokalizacja: ul. Sikorskiego, Wrocław
Inwestor: ATAL S.A.
Projekt: AP Szczepaniak
Generalny wykonawca: ATAL Wykonawstwo Sp. z o.o.
Liczba mieszkań: 159 w I etapie, 451 łącznie
Liczba lokali usługowych: 20
Zakończenie realizacji:marzec 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej