Andels w Manufakturze

2007-06-19 14:58

W Łodzi 14 czerwca 2007 roku firma Warimpex otrzymała pozwolenie na budowę hotelu Andels, który powstanie w zabytkowej przędzalni Poznańskiego przy ulicy Ogrodowej. Mieścić się będzie w największym budynku łódzkiej Manufaktury.

Stara przędzalnia zostanie przebudowana według najnowszych standardów i technologii, ale nie zmieni zasadniczo kształtu tego miejsca, w którym nagrywana była między innymi "Ziemia Obiecana" Andrzeja Wajdy. Potężny czterogwiazdkowy hotel będzie miał 183 pokoje i 72 apartamenty długiego pobytu. Dość nieoczekiwanie inwestor zadecydował o uruchomieniu basenu na dachu budynku. W przeznaczonym na to miejscu znajduje się stuletni zbiornik hotelowy, który na potrzeby gości zostanie gruntownie odrestaurowany, a konstrukcja, na której się opiera, wzmocniona. Dodatkowo basen otoczy szklany sześcian widoczny z rynku Manufaktury.

Obiekt podzielony zostanie na dwie części. Do obu będą oddzielne podjazdy od ulicy Ogrodowej. Część znajdująca się bliżej pałacu będzie miała recepcję, restaurację i windy. Druga część pomieści apartamenty długiego pobytu i sale konferencyjne. Powierzchnia biurowo-konferencyna zajmie 2600 m2. Do budynku dobudowanych zostanie kilka tarasów widokowych.

Hotel zaprojektowało wiedeńskie biuro OP Architektom, o wystrój wnętrz zadba z kolei londyńska firma Jestico & Whiles. Łódzki hotel wybuduje spółka-córka Warimpexu: Andels Łódź. Budynek zostanie oddany do użytku w 2008 roku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej