Andels w Manufakturze

2007-06-19 14:58

W Łodzi 14 czerwca 2007 roku firma Warimpex otrzymała pozwolenie na budowę hotelu Andels, który powstanie w zabytkowej przędzalni Poznańskiego przy ulicy Ogrodowej. Mieścić się będzie w największym budynku łódzkiej Manufaktury.

Stara przędzalnia zostanie przebudowana według najnowszych standardów i technologii, ale nie zmieni zasadniczo kształtu tego miejsca, w którym nagrywana była między innymi "Ziemia Obiecana" Andrzeja Wajdy. Potężny czterogwiazdkowy hotel będzie miał 183 pokoje i 72 apartamenty długiego pobytu. Dość nieoczekiwanie inwestor zadecydował o uruchomieniu basenu na dachu budynku. W przeznaczonym na to miejscu znajduje się stuletni zbiornik hotelowy, który na potrzeby gości zostanie gruntownie odrestaurowany, a konstrukcja, na której się opiera, wzmocniona. Dodatkowo basen otoczy szklany sześcian widoczny z rynku Manufaktury.

Obiekt podzielony zostanie na dwie części. Do obu będą oddzielne podjazdy od ulicy Ogrodowej. Część znajdująca się bliżej pałacu będzie miała recepcję, restaurację i windy. Druga część pomieści apartamenty długiego pobytu i sale konferencyjne. Powierzchnia biurowo-konferencyna zajmie 2600 m2. Do budynku dobudowanych zostanie kilka tarasów widokowych.

Hotel zaprojektowało wiedeńskie biuro OP Architektom, o wystrój wnętrz zadba z kolei londyńska firma Jestico & Whiles. Łódzki hotel wybuduje spółka-córka Warimpexu: Andels Łódź. Budynek zostanie oddany do użytku w 2008 roku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej