Zawiercie inwestuje w energetykę

2011-11-07 10:40
Modernizacja infrastruktury energetycznej w Zawierciu
Autor: UM Zawiercie Podpisanie listu intencyjnego

Oświetlenie drogowe oraz linie energetyczne na terenie Zawiercia zostaną zmodernizowane. Władze miasta nawiązały współpracę z przedsiębiorstwem Tauron, które zrealizuje inwestycję. Głównym celem przedsięwzięcia jest podwyższenie standardów energetycznych obsługiwanych urządzeń. Prace mają zostać wykonane do końca 2012 roku.

Podczas ubiegłorocznej zimy, wiele linii przesyłowych zostało uszkodzonych. Linie energetyczne zostały uszkodzone w wyniku zalegającej na nich szadzi. W efekcie czego, niektóre obszary na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie miały dostępu do energii elektrycznej. Władze miasta, chcąc uchronić mieszkańców przed podobną sytuacją podpisały list intencyjny na kompleksową modernizację linii energetycznych.

Przeczytaj również: Branża budowlana skazana na walkę cenową?

Gmina Zawiercie podpisała 29 września, list intencyjny z wykonawcą inwestcyji - Przedsiębiorstwem Energetycznym Tauron. Przedsiębiorstwo w ramach zadania wymieni uszkodzone linie energetyczne niskiego i średniego napięcia na kable biegnące pod ziemią, bądź na izolowane przewody napowietrzne. Ponadto, spółka Tauron wymieni oświetlenie drogowe na terenie Zawiercia. Oświetlenie drogowe na terenie miasta ma zostać wymienione do końca przyszłego roku.
Nowe oświetlenie będzie bardziej efektywne i pozwoli na oszczędności wynikające z mniejszych kosztów utrzymania. List intencyjny podpisali: Ryszard Mach - prezydent Zawiercia oraz Zdzisław Juszczyk - dyrektor regionu dystrybucji, firmy Tauron.

Nowe oświetlenie drogowe - cel

Docelowo nowe oświetlenie przyczni się do podwyższenia standardów energetycznych obsługiwanych urządzeń, poprzez wdrożenie sprawdzonych i innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz przez przeprowadzenie niezbędnych konserwacji.
Inwestycja ograniczy koszty w zakresie optymalnego zużycia oraz zagospodarowania energią elektryczną na cele oświetlenia. Co więcej, przedsięwzięcie przyczyni się do racjonalnego wydawania publicznych środków finansowych na ten cel.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej