Zalewo zbuduje Eko marinę

2011-04-13 15:16
Eko-Marina
Autor: www.gizycko.pl

Kolejne jezioro doczeka się eko-mariny. Tym razem obiekt powstanie nad jeziorem Ewingi, które łączy się z Jeziorakiem. W ubiegłym miesiącu w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podpisano umowę dofinansowania budowy.

Beneficjantem inwestycji jest Gmina Zalewo. Projekt zrealizowany zostanie nad jeziorem Ewingi. Wartość projektu wynosi ponad 4 mld złotych, w tym dofinansowanie w kwocie ponad 3 mld złotych, co stanowi 76, 48% wydatków kwalifikowanych. Gmina Zalewo zapewni wkład własny w kwocie przekraczającej 983 mln złotych, które stanowią 23,52% wydatków kwalifikowanych.

Zobacz także: Condohotel w Mikołajkach: 89 apartamentów i marina na 64 jachty

W ramach inwestycji powstanie ekologiczna mini przystań – w pełni wyposażona w urządzenia sanitarne, administracyjne oraz gospodarcze. Na terenie Eko Mariny znajdzie się także sala wykładowa, gdzie głównie będą odbywać się szkolenia. Kubatura obiektu to 1870 m3. Powierzchnia zabudowy kompleksu wyniesie 265,11m2, a całkowity metraż wyniesie 420,02 m2 .Na terenie nowopowstającego obiektu sportowo-rekreacyjnego powstanie także m.in.: pomost pływający do cumowania 18 jednostek, wieża z platforma obserwacyjną, a także punkt awaryjny naprawy jachtów, przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz inne, niezbędne wyposażenie. Łącznie kubatura obiektów przystani wyniesie- pow. użytkowa 327,50 m2. , natomiast pow. całkowita 514,9 m2 . Powierzchnia zabudowy to 366,79, m2 o kubaturze 222,20 m2. Planowany termin rozpoczęcia budowy obiektu to przełom maja i czerwca br. i ma zakończyć się wiosną 2012 roku. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego Rozwoju w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Obecnie Gmina Zalewo przygotowuje dokumentację przetargową na zabudowę i wyposażenie obiektu oraz na pełnienie funkcji inspektora nadzoru.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej