Zakopane: wypadek na budowie. Zobacz film i zdjęcia!

2011-08-19 12:17
Wypadek na budowie w Zakopanem
Autor: TRIA MERA Group Pod tonami ziemi zginął człowiek

W Zakopanem, przy ulicy Bachledzki Wierch (okolice C.H. Szymonek) doszło do wypadku na budowie. W kilkumetrowym, niezabezpieczonym wykopie doszło do osunięcia kilka ton podmokłej ziemi, która przysypała pracującego w dole mężczyznę. Intensywna akcja ratunkowa tym razem nie zakończyla się sukcesem.

Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej oraz jeden ambulans. Na budowie pojawili się również okoliczni mieszkańcy oraz biznesmen - prawdopodobnie właściciel budowy.

Dotarcie na miejsce było utrudnione przez warunki terenu, tj. krętą, stromą drogę, na której mieścił się jeden pojazd - stąd pojazdy służb ratunkowych miały poważne problemy z dojazdem na miejsce i były zmuszone parkować na udostępnionych przez mieszkańców podwórkach.

Dotarcie do uwięzionego pod ziemią mężczyzny również było wyjątkowo trudne - w dojściu do miejsca w którym został przysypany mieściły się tylko cztery osoby, dlatego ratownicy - odkopywali go na zmianę. Co więcej - ziemia która przysypała robotnika, cały czas się osuwa i grozi przysypaniem ratowników. Podczas akcji ratowniczej, z uwagi na to iż nikt nie znał dokładnego położenia uwięzionego mężczyzny, pojawił się pomysł aby ściągnąć posiłki w postaci oddziału TOPR z sondami, czujnikami termicznymi oraz psami wyszkolonymi do szukania osób przysypanych przez lawiny.

Niestety, ratownicy nie zdołali uratować 22-letniego mężczyzny. W czwartek 18 sierpnia, rzeczniczka Okregowego Inspektoratu Pracy w Krakowie poinformowała nas, że poszkodowany (prawdopodobnie) nie był zatrudnionym pracownikiem, przyszedł pomóc...

Do wypadku doszło w środę 17 sierpnia, około godziny 12.00.   

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej