Zakopane: wypadek na budowie. Zobacz film i zdjęcia!

2011-08-19 12:17
Wypadek na budowie w Zakopanem
Autor: TRIA MERA Group Pod tonami ziemi zginął człowiek

W Zakopanem, przy ulicy Bachledzki Wierch (okolice C.H. Szymonek) doszło do wypadku na budowie. W kilkumetrowym, niezabezpieczonym wykopie doszło do osunięcia kilka ton podmokłej ziemi, która przysypała pracującego w dole mężczyznę. Intensywna akcja ratunkowa tym razem nie zakończyla się sukcesem.

Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej oraz jeden ambulans. Na budowie pojawili się również okoliczni mieszkańcy oraz biznesmen - prawdopodobnie właściciel budowy.

Dotarcie na miejsce było utrudnione przez warunki terenu, tj. krętą, stromą drogę, na której mieścił się jeden pojazd - stąd pojazdy służb ratunkowych miały poważne problemy z dojazdem na miejsce i były zmuszone parkować na udostępnionych przez mieszkańców podwórkach.

Dotarcie do uwięzionego pod ziemią mężczyzny również było wyjątkowo trudne - w dojściu do miejsca w którym został przysypany mieściły się tylko cztery osoby, dlatego ratownicy - odkopywali go na zmianę. Co więcej - ziemia która przysypała robotnika, cały czas się osuwa i grozi przysypaniem ratowników. Podczas akcji ratowniczej, z uwagi na to iż nikt nie znał dokładnego położenia uwięzionego mężczyzny, pojawił się pomysł aby ściągnąć posiłki w postaci oddziału TOPR z sondami, czujnikami termicznymi oraz psami wyszkolonymi do szukania osób przysypanych przez lawiny.

Niestety, ratownicy nie zdołali uratować 22-letniego mężczyzny. W czwartek 18 sierpnia, rzeczniczka Okregowego Inspektoratu Pracy w Krakowie poinformowała nas, że poszkodowany (prawdopodobnie) nie był zatrudnionym pracownikiem, przyszedł pomóc...

Do wypadku doszło w środę 17 sierpnia, około godziny 12.00.   

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej