Warszawskie Centrum Alzheimera: 9 chętnych na roboty budowlane

2012-01-10 14:07
Centrum Alzheimera
Autor: SZRM Centrum Alzheimera w Warszawie

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta (SZRM) w Warszawie otworzył propozycje przetargowe na roboty budowlane, w ramach dokończenia budowy warszawskiego Centrum Alzheimera oraz modernizacji Domu Pomocy Społecznej. Do przetargu przystąpiło 9 firm. Inwestycja ma zostać ukończona do października 2012 roku.

Na początku lutego 2011 roku, zakończył się pierwszy etap budowy warszawskiego Centrum Alzheimera. Wykończeniowe roboty budowlane oraz modernizacja sąsiadującego z Centrum Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Nowoursynowskiej, to drugi etap inwestycji, na który ogłoszono przetarg. Do przetargu przystąpiło 9 firm.

Przeczytaj również: Lotnisko Chopina: połączenie kolejowe coraz bliżej. Roboty budowlane na ukończeniu

Przetarg na roboty budowlane - złożone propozycje

  1. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „ELKO” s.c.Tadeusz Siekierski, Michał Siekierski - propozycja na kwotę brutto: 7.465.577,94 złotych,
  2.  ZAB – BUD, Andrzej Zaboklicki - propozycja na kwotę brutto: 6.398.997,29 złotych,
  3. F.B.I., TASBUD - propozycja na kwotę brutto: 6.655.660,37 złotych,
  4. „MERX” Sp. z o.o. - propozycja na kwotę brutto: 5.909.021,90 złotych,
  5. WARBUD SA - propozycja na kwotę brutto: 10.693.811,05 złotych,
  6.  „BBWW” Sp. z o.o. - propozycja na kwotę brutto: 9.535.746,50 złotych,
  7. Konsorcjum firm: Lider konsorcjum: ROSA-BUD SA. Uczestnik konsorcjum: P.P.H.U. „RO.SA.-BUD” - propzycja na kwotę brutto: 7.890.388,58 złotych
  8. PBM POŁUDNIE SA - propozycja na kwotę brutto: 8.893.943,07 złotych
  9. Mostostal Warszawa SA - propozycja na kwotę brutto: 8.015.324,14 złotych

Aktualnie trwa weryfikacja propozycji poz względem formalnym i mertyorycznym. Roboty budowlane w ramach inwestycji mają zostać ukończone do 30 września 2012 roku.

Centrum Alzheimera

Nowopowstałe wielofunkcyjne Centrum Alzheimera zostało wybudowane na warszawskim Mokotowie pomiędzy ul. Nowoursynowską a Al. Wilanowską. Obiekt został połączony łącznikiem z istniejącym już budynkiem Domu Pomocy Społecznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstało, kompleksowe Centrum zaprojektowane w dwóch zespołach wyróżniających się architektonicznie. Zespół mieszkalny dla chorych, to pomieszczenia zabudowy otwartej na zieleń, z widokiem na skarpę. Drugi zespół administracyjno-techniczny z wydzieloną częścią mieszkalną, znajduje się w modernizowanym budynku Domu Pomocy Społecznej.
W nowo wybudowanym obiekcie, oprócz zespołu mieszkalnego dla chorych i gości, został stworzony dział rehabilitacji, na który składa się: zespół fizykoterapii, kinezyterapii i terapii zajęciowej. Ośrodek przyjmnie 120 pacejntów.

Za projekt architektoniczny, budowlany i wykonawczy obiektu odpowiada konsorcjum Kulczyński Architekt Sp.zo.o. i BeMM Architekci Sp.zo.o. Inwestorem jest Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta (SZRM). Generalnym wykonawcą jest konsorcjum firm - Grupa 3J SA i Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 Wrobis SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej