Warszawa: Plac Unii - wykonawca robót podziemnych wybrany

2011-01-25 15:59
Warszawa: Plac Unii Lubelskiej
Autor: od Imago PR Projekt powstał w pracowni Stefana Kuryłowicza.

Rozpoczęły się prace podziemne przy budowie Placu Unii, 21-piętrowego wieżowca i dwóch sześciokondygnacyjnych budynków powstających w pobliżu Placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Na generalnego wykonawcę robót podziemnych została wybrana spółka Warbud S.A. Umowa podpisana w połowie grudnia 2010 r. opiewa na ponad 56 mln zł.

Firma Warbud S.A. jest odpowiedzialna za wykonanie czterech podziemnych kondygnacji kompleksu. Umowa obejmuje wykonanie stanu surowego podziemia z projektem wykonawczym. Warbud zrealizuje 432 m ścian szczelinowych o grubości 80 cm z odwodnieniem wykopu i konstrukcją żelbetową. Koniec prac w ramach podpisanego kontraktu planowany jest na kwiecień 2012 r. Kontrakt opiewa na kwotę 56,35 mln zł. Generalny wykonawca pozostałej części robót zostanie wyłoniony w połowie 2011 r.

Zobacz koniecznie: Rozpoczęła się realizacja kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii

Prace budowlane przy Placu Unii rozpoczęto we wrześniu 2010 r., a zakończą się w połowie roku 2013. Budowa pochłonie budżet ponad 0,5 mld zł.
- Budowa przebiega zgodnie z założonym harmonogramem - mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD.

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca.
Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 000 m2, w kompleksie, na trzech poziomach -1, 0, +1, mieścić się będzie również galeria miejska o pow. 15 500 m2. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, pralnia, banki i delikatesy Supersam.

Inwestorami Placu Unii są firma deweloperska Liebrecht & wooD oraz deweloperski fundusz BBI Development NFI.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej