Warszawa: Plac Unii - wykonawca robót podziemnych wybrany

2011-01-25 15:59
Warszawa: Plac Unii Lubelskiej
Autor: od Imago PR Projekt powstał w pracowni Stefana Kuryłowicza.

Rozpoczęły się prace podziemne przy budowie Placu Unii, 21-piętrowego wieżowca i dwóch sześciokondygnacyjnych budynków powstających w pobliżu Placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Na generalnego wykonawcę robót podziemnych została wybrana spółka Warbud S.A. Umowa podpisana w połowie grudnia 2010 r. opiewa na ponad 56 mln zł.

Firma Warbud S.A. jest odpowiedzialna za wykonanie czterech podziemnych kondygnacji kompleksu. Umowa obejmuje wykonanie stanu surowego podziemia z projektem wykonawczym. Warbud zrealizuje 432 m ścian szczelinowych o grubości 80 cm z odwodnieniem wykopu i konstrukcją żelbetową. Koniec prac w ramach podpisanego kontraktu planowany jest na kwiecień 2012 r. Kontrakt opiewa na kwotę 56,35 mln zł. Generalny wykonawca pozostałej części robót zostanie wyłoniony w połowie 2011 r.

Zobacz koniecznie: Rozpoczęła się realizacja kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii

Prace budowlane przy Placu Unii rozpoczęto we wrześniu 2010 r., a zakończą się w połowie roku 2013. Budowa pochłonie budżet ponad 0,5 mld zł.
- Budowa przebiega zgodnie z założonym harmonogramem - mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD.

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca.
Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 000 m2, w kompleksie, na trzech poziomach -1, 0, +1, mieścić się będzie również galeria miejska o pow. 15 500 m2. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, pralnia, banki i delikatesy Supersam.

Inwestorami Placu Unii są firma deweloperska Liebrecht & wooD oraz deweloperski fundusz BBI Development NFI.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej