Warszawa: PKP sprzedały działki w centrum

2011-11-17 9:56
PKP sprzedaje działki w centrum Warszawy
Autor: PKP SA Działki znajdują się przy ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II

PKP sprzedały dwie działki w centrum Warszawy - przy ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II. Właścicielem nieruchomości był Skarb Państwa, natomiast użytkownikiem wieczystym Polskie Koleje Państwowe SA. Sprzedaż nastąpiła w trybie przetargu ustnego. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 170 mln złotych netto.

PKP sprzedały dwie działki w centrum Warszawy. Nieruchomości, którymi dysponował Skarb Państwa zostały nabyte przez spółkę wchodząca w skład Grupy HB Reavis - Polcom Innvestment.

Przeczytaj również: UOKiK: deweloperzy naruszali interesy klientów, teraz zapłacą kary

Firma wygrała dwa przetargi na zakup gruntów należących do PKP. Działki usytuowane w ścisłym centrum stolicy - u zbiegu ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II zostały sprzedane za 171 mln złotych netto, czyli za 9,955 złotych za 1 m2 gruntu.

Przetarg

Przetarg zorganizowała i przeprowadziła na zlecenie PKP, firma doradcza Cushman & Wakefield - międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.
Pierwszy przetarg obejmował prawo użytkowania wieczystego gruntu, którego przedmiotem były dwie działki, o łącznej powierzchni 9 767 m2, wraz z prawem własności zabudowy znajdującej się na powyższych nieruchomościach. Wylicytowana wartość nieruchomości to 97 mln złotych netto.
Drugi przetrag dotyczył prawa do użytkowania wieczystego działki o pow. 7 411 m2 wraz z prawem własności zabudowy znajdującej się na powyższej nieruchomości. Wylicytowana wartość nieruchomości to 74 mln złotych netto.

Działki - dobra inwestycja

Działki położone są w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ul. Chmielnej oraz dwóch ważnych arterii komunikacyjnych - Al. Jana Pawła II oraz Al. Jerozolimskich. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny oraz kompleks handlowo-biurowo-usługowy - Złote Tarasy. Działki są unikatowe zarówno ze względu na lokalizację w warszawskim centralnym obszarze biznesu, jak i z uwagi na wielkość i stan prawny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej