Warszawa: PKP sprzedały działki w centrum

2011-11-17 9:56
PKP sprzedaje działki w centrum Warszawy
Autor: PKP SA Działki znajdują się przy ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II

PKP sprzedały dwie działki w centrum Warszawy - przy ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II. Właścicielem nieruchomości był Skarb Państwa, natomiast użytkownikiem wieczystym Polskie Koleje Państwowe SA. Sprzedaż nastąpiła w trybie przetargu ustnego. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 170 mln złotych netto.

PKP sprzedały dwie działki w centrum Warszawy. Nieruchomości, którymi dysponował Skarb Państwa zostały nabyte przez spółkę wchodząca w skład Grupy HB Reavis - Polcom Innvestment.

Przeczytaj również: UOKiK: deweloperzy naruszali interesy klientów, teraz zapłacą kary

Firma wygrała dwa przetargi na zakup gruntów należących do PKP. Działki usytuowane w ścisłym centrum stolicy - u zbiegu ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II zostały sprzedane za 171 mln złotych netto, czyli za 9,955 złotych za 1 m2 gruntu.

Przetarg

Przetarg zorganizowała i przeprowadziła na zlecenie PKP, firma doradcza Cushman & Wakefield - międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.
Pierwszy przetarg obejmował prawo użytkowania wieczystego gruntu, którego przedmiotem były dwie działki, o łącznej powierzchni 9 767 m2, wraz z prawem własności zabudowy znajdującej się na powyższych nieruchomościach. Wylicytowana wartość nieruchomości to 97 mln złotych netto.
Drugi przetrag dotyczył prawa do użytkowania wieczystego działki o pow. 7 411 m2 wraz z prawem własności zabudowy znajdującej się na powyższej nieruchomości. Wylicytowana wartość nieruchomości to 74 mln złotych netto.

Działki - dobra inwestycja

Działki położone są w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ul. Chmielnej oraz dwóch ważnych arterii komunikacyjnych - Al. Jana Pawła II oraz Al. Jerozolimskich. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny oraz kompleks handlowo-biurowo-usługowy - Złote Tarasy. Działki są unikatowe zarówno ze względu na lokalizację w warszawskim centralnym obszarze biznesu, jak i z uwagi na wielkość i stan prawny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej