Warszawa: jest pozwolenie na budowę południowej obwodnicy od "węzła Puławska" do "węzła Lubelska"

2011-05-05 17:05
południowa obwodnica warszawy
Autor: SISKOM

Zapadła decyzja środowiskowa dla południowej obwodnicy Warszawy na odcinku od ulicy Puławskiej do wsi Majdan w gminie Wiązowna.

W dniu 29 kwietnia br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał zgodę na realizację budowy  południowej obwodnicy Warszawy , na odcinku od "węzła Puławska", do "węzła Lubelska". Projektowany odcinek drogi ekspresowej stanowi część zadania polegającego na budowie ekspresowej obwodnicy Warszawy, która ma na celu usprawnienie ruchu na terenie Warszawy w tym ograniczenie ruchu tranzytowego w mieście.

Przeczytaj również: 

Wschodnia Obwodnica Wrocławia: most połączył dwa brzegi Odry

Planowo obwodnica południowa ma mieć trzy pasy ruchu w obie strony. Na Ursynowie będzie biegła w ponad dwukilometrowym tunelu pod linią metra. Natomiast od ul. Przyczółkowej do mostku nad rzeką Wilanówką poprowadzona zostanie na nasypie. Drugi tunel pojawi się w Wawrze i przetnie tory kolejowe oraz ulicę Patriotów. Długośc odcinka węzła to 19, 5 km. Odcinek POW od węzła Puławska do węzła Lubelska znajduje się wśród zadań rezerwowych. Zadania te znajdujące się na Liście projektów indywidualnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, będą finansowane do 2012 roku tylko w zakresie prac przygotowawczych.

południowa obwodnica warszawy
Autor: SISKOM
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej