W sklepie PGG węgiel tańszy o 250 zł! Łatwiej też odbierzesz kupiony węgiel

2024-03-04 15:29
sklep pgg ceny węgla i ekogreoszku
Autor: PGG SA Aktualne ceny węgla i ekogroszku w sklepie PGG

W sklepie PGG zmiany od 1 marca. Po pierwsze, odbiór węgla i ekogroszku kupionego przez sklep internetowy PGG jest łatwiejszy. Po drugie, w e-sklepie PGG tona węgla jest teraz tańsza o 250 zł. Dla kogo? Sprawdź ofertę e-sklepu PGG oraz aktualne ceny węgla i ekogroszku. Jak kupić węgiel z PGG z dostawą?

Spis treści

  1. W sklepie PGG nowe zasady - jest łatwiej przy odbiorze!
  2. Węgiel tańszy o 250 zł dla aktywny klientów e-sklepu
  3. Aktualne ceny węgla i ekogroszku w sklepie PGG
  4. Jak kupić węgiel w PGG z dostawą?
  5. W sklepie PGG kupisz teraz węgiel na worki

W sklepie PGG nowe zasady - jest łatwiej przy odbiorze!

Od 1 marca Polska Grupa Górnicza zmieniła zasady odbioru węgla i ekogroszku. Dla ułatwienia odbioru zamówionego towaru całkowicie wyeliminowano dokumenty papierowe.

Kupujący nie muszą już podawać kurierowi czy obsłudze składu KDW żadnych danych osobowych, wystarczy kod odbioru.  Dzięki temu odbiór węgla jest sprawniejszy, a dane osobowe lepiej chronione.

Do tej pory, aby odebrać zakupiony w sklepie internetowym PGG węgiel, klienci musieli okazać kurierowi lub obsłudze składu Kwalifikowanego Dostawcy Węgla niezbędne dane osobowe, takie jak PESEL, papierowe dokumenty - oświadczenie akcyzowe, pełnomocnictwo do odbioru węgla. Dodatkowo swoje dane musiały podać osoby upoważnione przez klientów, które składały w imieniu kupującego oświadczenie akcyzowe.

Węgiel tańszy o 250 zł dla aktywny klientów e-sklepu

Sklep PGG ruszył też z promocją dla stałych klientów. Mają oni możliwość zrealizowania kuponów rabatowych, przyznanych w ramach promocji „Aktywny Klient 2023”. Za tonę wybranego przez siebie sortymentu płacą teraz o 250 złotych mniej. Kupony rabatowe na węgiel można zrealizować do końca czerwca 2024 roku.

Kupony rabatowe były przyznawane tym, którzy złożyli zamówienie w sklepie PGG w okresie od 1 września 2022 do 31 sierpnia 2023 oraz odebrali zamówiony towar i wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych. Kupony można znaleźć na swoich profilach w e-sklepie PGG.

Wystarczy zalogować się na swoje konto, sprawdzić datę ważności kodu i skopiować go do odpowiedniego pola podczas zakupu węgla, aby cena towaru została automatycznie obniżona o 250 zł. Warto zwrócić uwagę, że kody obowiązują w różnych miesiącach. Część Aktywnych Klientów może je zrealizować w marcu, część w kwietniu, maju oraz czerwcu.

Wszystko po to, aby nie zablokować strony sklepu wejściami w jednym czasie, lecz każdemu Klientowi dać równe szanse komfortowego zakupu i dostępności wybranego towaru, który jest na bieżąco uzupełniany na półce sklepowej, zgodnie z możliwościami produkcyjnymi kopalni.

ceny węgla pgg
Autor: PGG SA Aktualne ceny węgla i ekogroszky w e-sklepie PGG Link: powiększ

Aktualne ceny węgla i ekogroszku w sklepie PGG

Sprawdziliśmy ceny węgla i ekogroszku w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej. 4 marca na półkach e-sklepu dostępnych wiele sortymentów węgla opałowego sprzedawanego luzem, jak i w workach. Bez problemu można kupić także ekogroszek. Podajemy przykładowe ceny węgla i ekogroszku za tonę:

  • Ekogroszek paczkowany - 1550 zł,
  • Groszek luz - 1350 zł,
  • Orzech luz - 1100 zł,
  • Kostka - 1100 zł.
sklep pgg ceny węgla
Autor: PGG SA Ceny węgla i ekogroszku Link: powiększ

Jak kupić węgiel w PGG z dostawą?

Aby kupić węgiel w sklepie internetowym PGG, należy założyć konto. Węgiel można kupić z dostawą do domu - kurierem (dotyczy sortymentu węgla konfekcjonowanego, czyli w opakowaniach) lub przez Kwalifikowanego Dostawcę Węgla (dotyczy zakupu węgla luzem). Warto pamiętać, że podane ceny węgla na stronie PGG będą finalnie wyższe właśnie o koszt dostawy, a ten zależy o odległości od kopalni czy składu węgla.

Trzeba też wiedzieć, że opał dostarczany jest wyłącznie w dni robocze. Do miejsca wyładunku musi prowadzić droga twarda, wolna od zakazów czy ograniczeń ruchu umożliwiająca swobodny wjazd i rozładunek pojazdu dostawczego o DMC powyżej 3,5 tony (w przypadku firmy kurierskiej).

W sklepie PGG kupisz teraz węgiel na worki

W sklepie PGG nie trzeba już kupować węgla na tony czy palety. W ofercie od 20 lutego pojawiły się do kupienia pojedyncze worki groszków Pieklorz, Karolinka i Karlik. Taki opał w workach o wadze 20 kg można odebrać bezpośrednio w kopalniach w Rybniku i w Woli.

Za 20-kilogramowy worek węgla trzeba zapłacić 31 zł.

Jak podaje spółka, podobny sposób sprzedaży małych ilości węgla w sklepie internetowym stosowano już w poprzednich latach. Zainteresuje tych klientów, którym potrzeba znacznie mniejszej niż zwykle ilości opału, np. w celu awaryjnego uzupełnienia zapasów lub tylko dla przetestowania danego rodzaju paliwa w nowo kupionym kotle retortowym z podajnikiem automatycznym, aby przekonać się, który z węgli dostępnych na rynku będzie najsprawniej i najoszczędniej współpracował z nową instalacją grzewczą.

Listen on Spreaker.

Źródło: PGG SA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej