W sklepie PGG nowości! Jakie są aktualne ceny węgla i ekogroszku w e-sklepie PGG?

2024-02-22 12:05
ceny węgla pgg
Autor: PGG SA Ceny węgla i ekogroszku w e-sklepie PGG

Sklep PGG wprowadził do sprzedaży kolejną nowość. W sklepie internetowym największej spółki węglowej w Polsce pojawiły się nowe sortymenty węgla, ale też nowe możliwości zakupu. Sprawdź ofertę e-sklepu PGG oraz aktualne ceny węgla i ekogroszku. Jak kupić węgiel z PGG z dostawą?

Spis treści

  1. Aktualne ceny węgla i ekogroszku w sklepie PGG
  2. W sklepie PGG kupisz teraz węgiel na worki
  3. Na półkach sklepu PGG nowy węgiel
  4. Jak kupić węgiel w PGG z dostawą?

Aktualne ceny węgla i ekogroszku w sklepie PGG

Sprawdziliśmy ceny węgla i ekogroszku w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej. 22 lutego na półkach e-sklepu dostępnych wiele sortymentów węgla opałowego sprzedawanego luzem, jak i w workach. Bez problemu można kupić także ekogroszek. Podajemy przykładowe ceny węgla i ekogroszku za tonę:

  • Ekogroszek paczkowany - 1550 zł,
  • Groszek luz - 1350 zł,
  • Orzech luz - 1100 zł,
  • Kostka - 1100 zł.
ceny węgla PGG
Autor: PGG SA Ceny węgla w e-sklepie PGG - luty 2024 Link: powiększ

W sklepie PGG kupisz teraz węgiel na worki

W sklepie PGG nie trzeba już kupować węgla na tony czy palety. W ofercie od 20 lutego pojawiły się do kupienia pojedyncze worki groszków Pieklorz, Karolinka i Karlik. Taki opał w workach o wadze 20 kg można odebrać bezpośrednio w kopalniach w Rybniku i w Woli.

Za 20-kilogramowy worek węgla trzeba zapłacić 31 zł.

Jak podaje spółka, podobny sposób sprzedaży małych ilości węgla w sklepie internetowym stosowano już w poprzednich latach. Zainteresuje tych klientów, którym potrzeba znacznie mniejszej niż zwykle ilości opału, np. w celu awaryjnego uzupełnienia zapasów lub tylko dla przetestowania danego rodzaju paliwa w nowo kupionym kotle retortowym z podajnikiem automatycznym, aby przekonać się, który z węgli dostępnych na rynku będzie najsprawniej i najoszczędniej współpracował z nową instalacją grzewczą.

węgiel na worki w PGG
Autor: PGG SA W PGG można teraz kupić węgiel na pojedyncze worki Link: powiększ

Na półkach sklepu PGG nowy węgiel

W ofercie sklepu internetowego PGG pojawił się (od 12 lutego) nowy produkt z grubszych, popularnych w Polsce sortymentów węgla opałowego.

- Na półkach e-sklepu znajdziemy wysokiej jakości Orzech z kopalń Mysłowice-Wesoła i Jankowice. To opał węglowy o uziarnieniu 25-80 mm z gwarancją pochodzenia z polskich kopalń w bardzo atrakcyjnej cenie producenta. Na uwagę zasługuje szczególnie wygodna forma zakupu - węgiel kupimy zapakowany w jednotonowe worki do łatwego transportu na paletach - informuje PGG.

Jak podkreśla PGG, węgiel Orzech jest uniwersalny, sprawdza się w niemal wszystkich kotłach zasypowych, a jego cena jest przystępna - 1350 zł/tona.

Warto przypomnieć, że także w lutym PGG wprowadziła do sprzedaży Karolinkę Groszek Premium (dawniej Karolinka Ekogroszek) oferowaną luzem (wcześnie tylko w workach). Paliwo to jest najbardziej przyjazne dla środowiska spośród produktów PGG S.A. Powstaje z wyselekcjonowanych węgli z dodatkiem antysmogowym tzw. blue coal (błękitnym węglem), czyli węglem odgazowanym i bezdymnym.

pgg
Autor: PGG SA Ceny wegle w PGG - luty 2024 Link: powiększ

Jak kupić węgiel w PGG z dostawą?

Aby kupić węgiel w sklepie internetowym PGG, należy założyć konto. Węgiel można kupić z dostawą do domu - kurierem (dotyczy sortymentu węgla konfekcjonowanego, czyli w opakowaniach) lub przez Kwalifikowanego Dostawcę Węgla (dotyczy zakupu węgla luzem). Warto pamiętać, że podane ceny węgla na stronie PGG będą finalnie wyższe właśnie o koszt dostawy, a ten zależy o odległości od kopalni czy składu węgla.

Trzeba też wiedzieć, że opał dostarczany jest wyłącznie w dni robocze. Do miejsca wyładunku musi prowadzić droga twarda, wolna od zakazów czy ograniczeń ruchu umożliwiająca swobodny wjazd i rozładunek pojazdu dostawczego o DMC powyżej 3,5 tony (w przypadku firmy kurierskiej).

Listen on Spreaker.

Źródło: PGG SA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej