W PGE węgiel tańszy! Ile teraz kosztuje węgiel w PGE? Jak go kupić?

2023-01-26 9:41
PGE
Autor: PGE PGE obniża ceny węgla i ekogroszku

PGE oferuje węgiel i ekogroszek w niższych cenach. To już zresztą druga obniżka w ostatnim czasie. Jakie są aktualne ceny węgla w PGE w 2023? Kto może go kupić, bo nie każdy.

Spis treści

  1. PGE obniża ceny węgla
  2. Jakie są aktualne ceny węgla i ekogroszku w PGE?
  3. Dla kogo węgiel w PGG?
  4. Jak można kupić węgiel w PGE?

PGE obniża ceny węgla

PGE Paliwa sprzedaje węgiel opałowy groszek, ekogroszek oraz miał. To węgiel importowany. Od 2023 ceny węgla w PGE są niższe. To już kolejna obniżka - poprzednia była w listopadzie 2022.

- Ostanie zmiany cen na rynku węgla kamiennego spowodowały, że mogliśmy zakontraktować kolejne dostawy wysokiej jakości węgla kamiennego po niższych kosztach, co pozwoliło nam na obniżenie ceny dla naszych odbiorców - mówił w listopadzie Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- Zgodnie z planem PGE nadal będzie importowała węgiel kamienny do Polski i jeśli zmiany cen na rynkach hurtowych na to pozwolą, będziemy wprowadzali kolejne korekty w naszej ofercie. Nasza spółka PGE Paliwa, która odpowiada za import i dystrybucję węgla sprowadziła w 2022 około 5 mln ton węgla - dodał Wojciech Dąbrowski.

Jakie są aktualne ceny węgla i ekogroszku w PGE?

Ceny węgla w spółce są niższe o kolejne 10%, czyli:

  • ekogroszek/groszek - 1640 za tonę (wcześniej 1890 zł)
  • orzech - 1590 zł za tonę (wcześniej 1640 zł)
  • miał energetyczny - 1290 zł netto (wcześniej 1550 zł).

Podane ceny węgla są cenami netto.

Dla kogo węgiel w PGG?

PGG nie sprzedaje węgla bezpośrednio klientom detalicznym, czyli gospodarstwom domowym. Mogą go kupić klienci instytucjonalni (np. szpitale, szkoły, ośrodki zdrowia, domy pomocy społecznej lub inne), także przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności zawodowej wykorzystują węgiel kamienny (w tym gospodarstwa rolne lub gospodarstwa ogrodnicze) oraz pośredniczące podmioty węglowe.

Pośrednicy mają prawo do późniejszej odsprzedaży węgla klientom indywidualnym.

Minimalny wolumen dostawy wynosi ok. 25 ton i wielokrotność tej ilości.

Jak można kupić węgiel w PGE?

Aby kupić węgiel należy na stronie PGE wypełnić specjalny formularz, w którym określa się formę prawną prowadzonej działalności oraz to, czy jest się finalnym nabywcą węgla, czy podmiotem pośredniczącym. W formularzu należy podać również rodzaj węgla, który chce się kupić i dane kontaktowe.

Po wysłaniu formularza (z poziomu strony PGE), należy czekać na kontakt z przedstawicielem PGE, który przedstawi ofertę oraz sporządzi umowę sprzedaży. Następnie odsyła się ją pod wskazany adres oraz ustala termin i miejsce realizacji zamówienia.

Źródło: PGE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej