Trzy w jednym

2008-10-13 15:52

Na jednej uroczystości Polski Związek Pracodawców Budownictwa połączył trzy ważne wydarzenia. Otóż 8 października, w Galerii Porczyńskich, obchodzono Dzień Budowlanych, rozstrzygnięto konkurs na Pracodawcę Roku 2007 i ogłoszono wyniki XXII edycji Certyfikatu Dewelopera.

8 października 2008 roku, w Galerii Porczyńskich, obchodzono Dzień Budowlanych, rozstrzygnięto konkurs na Pracodawcę Roku 2007 i ogłoszono wyniki XXII edycji Certyfikatu Dewelopera.
Autor: Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

Gala została objęta patronatem Ministerstwa Infrastruktury, a minister Cezary Grabarczyk w liście do zebranych napisał m.in.: "Wyniki branży budowlanej są optymistyczne, jednak trwałość tych tendencji wymaga stałego doskonalenia prawa, dostosowującego go do aktualnej sytuacji rynku. W ministerstwie podjęto szereg inicjatyw legislacyjnych, w tym nowelizację Prawa budowlanego, mającą na celu racjonalizację procesu inwestycyjnego. Ustawa powinna przyczynić się do tego, że inwestycje budowlane będą rozpoczynane szybciej i prowadzone sprawniej..."

"Szybkiego rozwiązania właśnie tych najistotniejszych w chwili obecnej problemów życzę wszystkim pracownikom naszej branży z okazji Dnia Budowlanych" - dodał Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. "Mam nadzieję, że uda się przełamać nieufność osób odpowiedzialnych za przygotowanie EURO 2012 i rozwiać tym samym wszelkie wątpliwości co do naszych możliwości wykonawczych. Jest nadzieja, że uzyskamy zielone światło..." W takiej atmosferze rozdano odznaczenia i odznaki najbardziej zasłużonym, w tym z postanowienia Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi dla Jana Ulatowskiego (UNIBEP SA), Srebrny Krzyż Zasługi dla Bogdana Dondziło (UNIBEP SA) oraz Brązowy Krzyż Zasługi dla Grzegorza Kuchcińskeigo (Mostostal Warszawa SA) - aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Piotr Styczeń, wiceminister infrastruktury.

Prezes Michałowski nawiązał także do kolejnej części gali. "Ale pomimo wielu problemów mamy również powody do zadowolenia i satysfakcji. O tym, że potrafimy zarządzać firmami świadczą wyniki Konkursu "Pracodawca Roku 2007 w Budownictwie" (to już XI edycja teko konkursu - przyp. red.). Tytuły uzyskali prezesi firm, którzy swoim profesjonalizmem i doskonałą znajomością nowoczesnych metod organizacji zarządzania firmą, stwarzają możliwości jej rozwoju. Gratuluję też wszystkim firmom deweloperskim, które otrzymają dzisiaj Certyfikat Dewelopera". Ich działalność cechuje pozycja na rynku, dobra sytuacja finansowa, wiarygodność i rzetelność wykonawcza. To właśnie troska o klienta, jego bezpieczeństwo finansowe, zapewnienie terminowości i wysokiej jakości świadczonych usług, było jednym z głównych celów przyznawania tego świadectwa wiarygodności."

I tak, tytuły "Pracodawca Roku 2007" otrzymali:

w grupie firm dużych
Eugeniusz Jaremko
- prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego "IPB" Sp. z o.o.
Henryk Liszka
- prezes zarządu HOCHTIEF Polska Sp. z o.o.
Jerzy Zdrzałka
- b. prezes zarządu J.W. Construction Holding SA

w grupie firm małych i średnich

Andżelika Cieślowska
- prezes zarządu Korporacji Budowlanej DORACO Sp. z o.o. Gdańsk
Roman Dubowski
- prezes zarządu PPUH Kombinat Budowlany Sp. z o.o. Białystok
Bogdan Górski
- prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego "Górski" Sp. z o.o. Gdańsk
Konrad Jaskóła
- prezes zarządu Polimex-Mostostal SA Warszawa
Marian Nickel
- prezes zarządu Przedsiębiorstwa Techniczno Budowlanego Nickel Sp. z o.o. Suchy Las
Władysław Świadek
- prezes zarządu Elektromontażu Kraków SA

Pracodawca Roku 2007
Autor: Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

Krajowa Izba Budownictwa od 1999 roku do sierpnia 2004 roku przyznawała Certyfikat Dewelopera rzetelnym i wiarygodnym firmom deweloperskim działającym na naszym rynku krajowym. Od września 2004 roku czyni to Polski Związek Pracodawców Budownictwa jako następca prawny Krajowej Izby Budownictwa.
W już XXII edycji kapituła postanowiła po raz pierwszy przyznać Certyfikaty Dewelopera warszawskim firmom:
HM Invest Sp. z o.o. oraz Victoria Dom Spółka Akcyjna.
Na kolejne dwa lata certyfikaty przedłużono firmom:
"Archicom"
sp. z o.o. (certyfikat od 2000 r.), Dom Development SA (certyfikat od 2000 r.), Marvipol SA (certyfikat od 2002 r.), Neptun Developer Sp. z o.o. (certyfikat od 2004 r.) oraz Przedsiębiorstwu Budowlanemu Mariana i Anny Stawarczyków Spółka Jawna (certyfikat od 2006 r.).
Statuetki i dyplomy "Pracodawca Roku" oraz Certyfikaty Dewelopera wręczali wiceminister Piotr Styczeń, podsekretarz stanu Olgierd Dziekoński oraz prezes Marek Michałowski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej