Troszkę razem, troszkę osobno - czyli Dzień Budowlanych 2008

2008-09-22 12:59

Przełom września i października to tradycyjny okres obchodów Dnia Budowlanych. I na tym tradycja się kończy, tak jak skończyła się tradycja wspólnych obchodów. Gdy w latach 90. zaczęły powstawać nowe organizacje i stowarzyszenia branżowe, na ten jeden dzień środowisko jednak się jednoczyło - najczęściej pod patronackimi skrzydłami ministra budownictwa. Teraz ministra budownictwa nie ma, ale pewnie nawet jakby był, to i tak nie uniknąłby uczestniczenia w kilku "centralnych" uroczystościach...

Bo Dzień Budowlanych 2008, to takie troszkę razem, troszkę osobno.

Największą uroczystość - 26 września, początek o godz. 14.00 - szykuje zwyczajowo ZZ "Budowlani", do którego przyłączyły się Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Izba Projektowania Budowlanego, Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Instytut Techniki Budowlanej.
Patronat nad tą imprezą objęli Waldemar Pawlak - wicepremier, minister gospodarki oraz Cezary Grabarczyk - minister infrastruktury. Najważniejszym punktem programu będzie wręczanie odznaczeń: Zasłużony dla Ochrony Pracy, Zasłużony dla Budownictwa, Zasłużony dla Gospodarki Komunalnej, Zasłużony dla Związku Zawodowego "Budowlani" oraz "Złote Kielnie". Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego, przy ul. Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie

W tym samym dniu - ale o godz. 11.30 - Dzień Budowlanych pod patronatem Marszałka Sejmu RP i Ministra Infrastruktury, obchodzić będzie Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości. Tu w programie "nastąpi uroczyste podsumowanie osiągnięć branży" oraz wręczenie medali i odznak im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Najpóźniej - bo aż 8 października, o godz. 12.00 - Gala z okazji Dnia Budowlanych obchodzić będzie Polski Związek Pracodawców Budownictwa, pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury. W programie wręczenie odznaczeń, XXII Edycji Certyfikatu Dewelopera, XI edycji konkursu "Pracodawca Roku 2007 w Budownictwie". Miejscem dwóch ostatnich imprez będzie Muzeum Kolekcji Jana Pawła II Galeria Porczyńskich, Plac Bankowy 1 w Warszawie.

Resume Dnia Budowlanych 2008 jawi się pytaniem - czy branża budowlana to dzisiaj bardziej razem czy bardziej osobno?

Dzień Budowlanych 2008
Autor: Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej