Szybciej z Wrocławia do Niemiec

2009-08-13 16:02
A4 Zgorzelec - Krzyżowa
Autor: GDDKiA Fragment A4 na odcinku Zgorzelec - Krzyżowa

Autostrada A4 na odcinku Zgorzelec - Krzyżowa była budowana od 2005 roku. Za inwestycję odpowiada wrocławski oddział GDDKiA. Długość odcinka to 49,7 km. Koszt projektu to 1 mld zł. Ostatnio prasa doniosła, że trasa jest gotowa, ale czeka na oficjalne otwarcie.

Wówczas (pod koniec lipca) GDDKiA broniła się, że główny wykonawca nie przekazał jeszcze protokołu zakończenia prac oraz dzienników budowy, które, zgodnie z zapisami w kontrakcie, musi przekazać główny wykonawca. Przekazanie tych dokumentów jest warunkiem otwarcia A4 na odcinku Krzyżowa - Zgorzelec.
Zgodnie z prawem budowlanym, oddanie do użytku drogi jest możliwe tylko po spełnieniu tego kryterium. Dokumenty zostały w końcu przekazane i na początku sierpnia trafiły do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który ma wydać pozwolenie na użytkowanie drogi. Nadzór ma na to 28 dni, ale podobno ma to nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Autostrada A4 na odcinku Zgorzelec-Krzyżowa była budowana od 2005 roku. Za inwestycję odpowiada wrocławski oddział GDDKiA. Długość odcinka to 49,7 km. Koszt projektu to 1 mld zł. Nowe połączenie pozwala podobno pokonać trasę z Wrocławia do granicy Niemiec w półtorej godziny.


* Zadanie "Budowa autostrady A4 odcinek Zgorzelec - Krzyżowa" zostało podzielone na dwa odcinki, stąd dwóch wykonawców: kontrakt na odcinek A Zgorzelec - Wykroty wygrało konsorcjum: DTP Terrassement / Bouygues Travaux Publics / VSL, kontrakt na odcinek B Wykroty - Krzyżowa przypadł konsorcjum: Strabag Sp. z o.o. / Strabag AG / Heilit+Woerner BAU GmbH / Mota-Engil, Enganharia e Construcao S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej