Stadion Narodowy: schody do poprawki

2011-07-19 12:02
Stadion Narodowy w Warszawie
Autor: Anna Wasilewska Wykonawcy nie udało się dotrzymać terminu zakończenia budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. W trakcie realizacji inwestycji nastąpiła zmiana lidera Konsorcjum, która miała przyczynić się do zwiększenia efektywności prac m.in. poprzez zmiany w kierownictwie budowy i zaangażowanie dodatkowych sił wykonawczych. Funkcję lidera przejęła Hydrobudowa

Mostostal Zabrze wzmocni schody na Stadionie Narodowym. Prace potrwają do 15 września. Wartość zlecenia wynosi 9 050 000 złotych netto. Przypomnijmy, że schody kaskadowe wokół stadionu - wykonane z prefabrykatów - nie przeszły próby obciążeniowej. Ta wpadka wykonawcy obiektu przyczyniła się do zmiany terminu oddania stadionu do użytku. A do EURO 2012 coraz bliżej...

Konosrcjum Hydrobudowy Polska i ALPINE Construction Polska wybrały wykonawcę, który zamontuje schody na Stadionie Narodowym.

Przeczytaj również: NCS o błędach na budowie Stadionu Narodowego

Montaż konstrukcji wsporczej schodów kaskadowych wykona spółka Mostostal Zabrze. Powyższa inwestycja ma na celu usunięcie jednej z kilku usterek ujawnionych przez NCS na placu budowy Stadionu, związanych z wadliwym montażem schodów. Wykonanie konstrukcji wsporczej sprawi, że Stadion Narodowy zostanie oddany do użytku w ustalonym terminie.

W wyniku otrzymania niniejszego zlecenia zakres prac wykonywanych na Stadionie Narodowym przez Mostostal uległ rozszerzeniu. Dotychczas roboty budowlane nie obejmowały montażu schodów. Zwiększeniu uległa również łączna wartość kontraktu, która wraz z powyższym zleceniem wynosi ponad 106 433 000 złotych netto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej