Sklep PGG zawiesza sprzedaż węgla! Węgla przez internet nie kupisz do odwołania

2022-11-15 14:44

Sklep PGG zawiesza do odwołania sprzedaż węgla luzem. W e-sklepie PGG dostępny będzie tylko węgiel workowany oraz miały węglowe. Zmieniają się też godziny sesji zakupowych sklepu internetowego spółki. Jaka jest przyczyna zawieszenia sprzedaży węgla? 15 listopada PGG wydała komunikat w tej sprawie.

Od początku roku sklep PGG sprzedał ok. 1,4 mln ton węgla dla 460 tys. odbiorców. W sklepie internetowym spółki nie jest łatwo kupić węgiel, ale chętnych do zakupu nie brakuje z powodu dość atrakcyjnych cen węgla.

15 listopada PGG ogłosiła jednak, że zawiesza sprzedaż węgla luzem, co może być dużym zaskoczeniem dla klientów. Przedstawiciele PGG zapewniają jednocześnie, że spółka nie planuje likwidacji sklepu internetowego.

Spis treści

  1. W sklepie PGG nie kupisz węgla do odwołania!
  2. Zmiany godzin sesji zakupowych w e-sklepie PGG
  3. Ceny węgla w sklepie PGG

W sklepie PGG nie kupisz węgla do odwołania!

Trudności z zakupem węgla w sklepie PGG były już na dwóch ostatnich sesjach sprzedażowych we wtorek i czwartek. Był on po prostu niedostępny. Teraz okazuje się, że jego zakup nie będzie możliwy i nie wiadomo kiedy PGG wznowi sprzedaż węgla luzem. Jaki jest powód wycofania sprzedaży?

PGG w oficjalnym komunikacie na swojej stronie podaje, że przyczyną jest przekierowanie węgla ze sklepu internetowego na potrzeby dystrybucji węgla przez samorządy. Szczegóły współpracy z gminami spółka ma przedstawić jeszcze w tym miesiącu.

Oprócz PGG w programie sprzedaży węgla przez gminy biorą udział także inne spółki węglowe: PGE Paliwa, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie i Lubelski Węgiel Bogdanka.

Zmiany godzin sesji zakupowych w e-sklepie PGG

Do tej pory węgiel i ekogroszek w e-sklepie PGG umieszczany był 2 razy w tygodniu - we wtorki i czwartki od godziny 16.00 i dostępny do wyczerpania zapasu, co następowało błyskawicznie i węgla stale brakowało. W pozostałe dni robocze można było kupić tylko miały węglowe.

Od 15 listopada węgiel będzie sprzedawany codziennie w godzinach 16.00-17.00. W przypadku dostępności kolejna partia towaru może zostać wystawiona na półkę sklepową o godzinie 18.00. Będzie to jednak tylko węgiel konfekcjonowany, którego ilość jest mocno ograniczona. Jest on też nieco droższy od węgla sprzedawanego luzem. W ciągłej sprzedaży ma być natomiast miał.

Ceny węgla w sklepie PGG

Węgiel z PGG nie jest już taki tani, choć w porównaniu z cenami rynkowymi są jednak dwukrotnie niższe. Na przełomie sierpnia i września były dwie podwyżki cen węgla i ekogroszku. Spółka wzrost cen tłumaczyła znacznym wzrostem kosztów produkcji oraz inwestycjami mającymi na celu zwiększenia produkcji węgla opałowego. Każda z podwyżek wyniosła średnio 20%. Od września ceny węgla w PGG:

  • Pieklorz, Karlik Ekogroszek workowany - 1770 zł/tona
  • Pieklorz, Karlik Ekogroszek luz - 1520/ zł/ tona
  • Retopal Ekogroszek luz - 1520 zł/tona
  • Greenpal Ekomiał - 1335 zł/tona
  • Węgiel Orzech, Groszek luz - 1420 lub 14710 zł/tona, w zależności od kopalni.
  • Miał 21-24 kosztuje w tej chwili 1105 zł/t.

Na poniższych zrzutach ze sklepu PGG widać jak zmieniły się ceny od sierpnia do września 2022.

ceny ekogroszku PGG
Autor: PGG Ceny ekogroszku w e-sklepie PGG z 8 września Link: Kliknij i powiększ
PGG sklep
Autor: PGG sklep PGG sklep internetowy - ceny z 19.08 Link: Klinknij i powiększ
Sklep PGG
Autor: PGG Ceny węgla w PGG z 9 sierpnia 2022 Link: Kliknij i powiększ

Paweł Wiśniewski

Kryzys węglowy, problem z kontraktami na gaz - czy będziemy mieli czym ogrzać dom na jesieni?

Posłuchaj wywiadu z Bogusławem Grabowskim - podcast "Express Biedrzyckiej".

Listen to "Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać - Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej