Skarżyska oczyszczalnia ścieków zostanie przebudowana. Roboty budowlane wykona Skanska

2011-12-27 13:36
przemysl_oczyszczalnia
Autor: Skanska

Oczyszczalnia ścieków w Skarżysku-Kamiennej zostanie zmodernizowana. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybrało wykonawcę inwestycji. Roboty budowlane w ramach przedsięwzięcia zrealizuje Skanska. Wartość kontraktu opiewa na blisko 24 mln złotych brutto.

Oczyszczalnia ścieków w Skarżysku-Kamiennej zostanie zmodernizowana. Inwestor - Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisał 20 grudnia umowę z wykonawcą.
Roboty budowlane o wartości 24 mln złotych brutto wykona Skanska.

Przeczytaj również: Skanska kupiła dwie spółki drogowe

Jakie roboty budowlane wykona Skanska?

W ramach modernizacji miejskiej oczyszczalni, Skanska wykona prace, które mają na celu dostosowanie jakości ścieków do standardów europejskich. Ponadto, Skarżyska oczyszczalnia ścieków zostanie technicznie dostosowana do rosnącej liczby mieszkańców regionu.
Roboty budowlane obejmują wykonanie dokumentacji projektowej oraz przebudowę istniejących budynków.

 - W oczyszczalni zostanie zamontowana nowoczesna aparatura kontrolno-pomiarowa i sterująca oraz technologie oczyszczania ścieków i przeróbki produktów procesów oczyszczania z wyłączeniem osadów - wyjaśnia Maciej Piecuch, menedżer projektu, Skanska.

W ramach przebudowy obiektu budowlana spółka wykona, m.in. montaż pomp, dmuchaw, armatur i rurociągów. Skanska wybuduje także reaktor biologiczny wraz z wymaganymi instalacjami obiegu osadów i budowę układu sieci wody technologicznej wraz z pompownią tej wody.
Wszystkie obiekty na terenie oczyszczalni wyposażone zostaną w instalacje oświetlenia ogólnego i awaryjnego sterowanego ręcznie lub automatycznie. Roboty budowlane mają zostać wykonane w ciągu 25 miesięcy od daty rozpoczęcia.

Oczyszczalnia ścieków w Skarżysku-Kamiennej

Oczyszczalnia ścieków w Skarżysku-Kamiennej została wybudowana w latach 60-tych. Przepustowość oczyszczalni jest niewystarczająca, na skutek rozwój miasta, które generuje coraz to większą ilość nieczystości. Obiekt był już kilkakrotnie przebudowywany, jednak ze względu na zły stan techniczny niektórych urządzeń, oczyszczalnia ścieków wymaga kolejnej przebudowy.
Inwestycja, którą zrealizuje Skanska ma na celu zintegrowanie istniejącego budynku z nowym, który spółka zaprojektuje. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej