Skanska kupiła dwie spółki drogowe

2011-12-15 11:48
Krajową nr 5 z Wrocławia wyremontuje Skanska
Autor: Skanska

Skanska nabyła dwie olsztyńskie spółki drogowe grupy PUDiZ, i tym samym umocniła swoją pozycję na północno-wschodnim rynku budownictwa drogowego w kraju.

Firma Skanska stała się właścicielem dwóch olsztyńskich spółek drogowych.
Firma zakupiła 100 proc. udziałów spółki PUDiZ (Przedsiębiorstwo Utrzymania Dróg i Zieleni) oraz zależne od niej Warmińsko-Mazurskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe (WMPDM).

Przeczytaj również: GPW: akcje w dół. Spółki budowlane stratne w listopadzie

Strategia Skanska a zakupione spółki

Nabycie spółki PUDiZ związane jest z realizacją strategii Skanska, której priorytetowym założeniem jest wejście na te rynki krajowe, na których firma nie była dotychczas obecna.
Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Skanska jak dotąd działała poprzez Oddział Budownictwa Drogowo-Mostowego w Gdańsku oraz Oddział Budownictwa Ogólnego w Warszawie. Nabycie grupy PUDiZ pozwoli na umocnienie pozycji Skanska na tym rynku.

 - Chcemy zająć mocną pozycję jako wykonawca kontraktów drogowych w północno-wschodniej Polsce, a PUDiZ to firma z zapleczem pozwalającym na realizację pełnego zakresu usług z tego segmentu budownictwa. - skomentował Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanska w Polsce.

Budownictwo drogowe Skanska na Warmii i Mazurach

Wśród inwestycji drogowych zrealizowanych na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego znalazły się m.in. następujące obiekty:

  • północna obwodnica Iławy,
  • rozbudowa systemu infrastruktury dla nowych terenów inwestycyjnych w dzielnicy Elbląga Modrzewina,
  • przebudowa węzła transportowego Elbląg-Wschód,
  • przebudowa drogi krajowej nr 22 na odc. II Chruściel-Maciejewo.

Skanska była także wykonawcą Regionalnego Centrum Informatycznego dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W ostatnich dniach firma podpisała kontrakt na budowę nowego skrzydła szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej