Skanska kupiła dwie spółki drogowe

2011-12-15 11:48
Krajową nr 5 z Wrocławia wyremontuje Skanska
Autor: Skanska

Skanska nabyła dwie olsztyńskie spółki drogowe grupy PUDiZ, i tym samym umocniła swoją pozycję na północno-wschodnim rynku budownictwa drogowego w kraju.

Firma Skanska stała się właścicielem dwóch olsztyńskich spółek drogowych.
Firma zakupiła 100 proc. udziałów spółki PUDiZ (Przedsiębiorstwo Utrzymania Dróg i Zieleni) oraz zależne od niej Warmińsko-Mazurskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe (WMPDM).

Przeczytaj również: GPW: akcje w dół. Spółki budowlane stratne w listopadzie

Strategia Skanska a zakupione spółki

Nabycie spółki PUDiZ związane jest z realizacją strategii Skanska, której priorytetowym założeniem jest wejście na te rynki krajowe, na których firma nie była dotychczas obecna.
Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Skanska jak dotąd działała poprzez Oddział Budownictwa Drogowo-Mostowego w Gdańsku oraz Oddział Budownictwa Ogólnego w Warszawie. Nabycie grupy PUDiZ pozwoli na umocnienie pozycji Skanska na tym rynku.

 - Chcemy zająć mocną pozycję jako wykonawca kontraktów drogowych w północno-wschodniej Polsce, a PUDiZ to firma z zapleczem pozwalającym na realizację pełnego zakresu usług z tego segmentu budownictwa. - skomentował Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanska w Polsce.

Budownictwo drogowe Skanska na Warmii i Mazurach

Wśród inwestycji drogowych zrealizowanych na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego znalazły się m.in. następujące obiekty:

  • północna obwodnica Iławy,
  • rozbudowa systemu infrastruktury dla nowych terenów inwestycyjnych w dzielnicy Elbląga Modrzewina,
  • przebudowa węzła transportowego Elbląg-Wschód,
  • przebudowa drogi krajowej nr 22 na odc. II Chruściel-Maciejewo.

Skanska była także wykonawcą Regionalnego Centrum Informatycznego dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W ostatnich dniach firma podpisała kontrakt na budowę nowego skrzydła szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej