Skarb Państwa sprzedał Przedsiębiorstwo Budowy Maszyn Drogowych

2011-10-27 14:29
Koparka
Autor: brak danych

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) rozstrzygnęło przetarg, na zbycie 85 proc. kapitału zakładowego wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowy Maszyn Drogowych. MSP wybrało propozycję przetargową złożoną przez spółkę z Kielc.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) 24 października, sprzedało na drodze publicznego przetargu, 85 proc. udziałów akcji wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowy Maszyn Drogowych. Warto zaznaczyć, że Skarb Państwa jest właścicielem 100 proc. udziałów spółki.

Przeczytaj również: Warszawa: będzie nowy szpital "Drewnica"

MSP zaakceptowało propozycję przetargową złożoną przez kielecką spółkę LP Investment.
Kwota wywoławcza akcji wynosiła 3,08 mln złotych. LP Investment wykupił udziały wrocławskiego przedsiębiorstwa za 3,31 mln złotych.
Przedsiębiorstwo Budowy Maszyn Drogowych specjalizuje się w produkcji urządzeń do budowy i naprawy infrastruktury drogowej. Jak podaje MSP, spółka w 2010 roku, odnotowała 4,84 mln złotych przychodów i zysk na poziomie 0,31 mln złotych netto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej