Skanska wybuduje most

2011-05-20 14:07
Most w Gronkowie
Autor: Skanska SA

Firma Skanska podpisała umowę z krakowskim oddziałem GDDKiA na budowę mostu w miejscowości Gronkowo.

Do września 2012 roku, w Gronkowie w woj. małopolskim powstanie nowy most. W krakowskim oddziale GDDKiA, przedstwaiciele firmy Skanksa podpisali kontrakt o wartości 11 mln złotych, na realizacje projektu. Inwestycja powstanie w ciągu drogi krajowej nr 49 między Nowym Targiem, a Białaką Tatrzańską. Jest to ważny odcinek dla południa Polski. Trasa ta prowadzi nie tylko do ośrodków turystycznych, ale równiez do przejścia granicznego ze Słowacją w Jurgowie.

Przeczytaj również: Drutex Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Nowy most będzie jednoprzęsłowy, o rozpiętości 40 m. Poza dwoma pasami ruchu, po jego obu stronach powstaną chodniki dla pieszych.

 - Do czasu wybudowania nowego obiektu, w Gronkowie ruch samochodowy będzie odbywał się starym mostem.- tłumaczy Dariusz Migała, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska. W ramach realizacji wykonawca wybuduje także 700 metrów nowej drogi stanowiącej dojazd do mostu. Przeprowadzone zostaną także drobne przebudowy instalacji elektrycznej i telekomunikacyjnej. Prace budowlane mają rozpocząć się w lipcu br. Na czas budowy, do czerwca 2012 roku, ruch na moście będzie odbywał się wahadłowo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej