Skanska: wbiliśmy symboliczną łopatę pod budowę w Zielonej Górze

2011-05-13 15:08
Symboliczne rozpoczęcie prac budowlanych, Zielona Góra
Autor: Skanska SA

Skanska wbiła pierwszą łopatę pod budowę hipermarketu Leroy Merlin w Zielonej Górze. Prace rozpoczną się po 15 maja i potrwają do końca listopada br.

- Hipermarket w Zielonej Górze to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska dla jednego z naszych kluczowych klientów, Leroy Merlin – mówi Rafał Jaworowicz, Dyrektor poznańskiego Oddziału Skanska. Obiekt będzie miał ponad 13,2 tys. m2 powierzchni użytkowej i kubaturę ponad 126 tys. m3. Budynek będzie drugim co do wielkości z dotychczas zrealizowanych. W ramach projektu wykonawca wybuduje parking na 480 miejsc postojowych oraz 2 drogi dojazdowe. Ponadto, ma zostać zmodernizowany zjazd z ul. Batorego. Łącznie w ramach realizacji zostanie wykonanych 28 tys.m2 robót drogowych. Po 15 maja br., ruszą prace ziemne związane z wykonaniem podbudowy pod hipermarket. W tym celu wykonawca wykorzysta ponad 50 tys. m3 ziemi. Równocześnie będą prowadzone roboty drogowe oraz prace związane z sieciami instalacyjnymi.

Przeczytaj również: Mokotowska Square: rewitalizacja biurowca zakończona

Wykonawca przewiduje zamknięcie stanu surowego zamkniętego obiektu na wrzesień br. Natomiast zakończenie realizacji obiektu, łącznie z pozwoleniem na użytkowanie planowane jest na koniec listopada br.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej