Skanska: wbiliśmy symboliczną łopatę pod budowę w Zielonej Górze

2011-05-13 15:08
Symboliczne rozpoczęcie prac budowlanych, Zielona Góra
Autor: Skanska SA

Skanska wbiła pierwszą łopatę pod budowę hipermarketu Leroy Merlin w Zielonej Górze. Prace rozpoczną się po 15 maja i potrwają do końca listopada br.

- Hipermarket w Zielonej Górze to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska dla jednego z naszych kluczowych klientów, Leroy Merlin – mówi Rafał Jaworowicz, Dyrektor poznańskiego Oddziału Skanska. Obiekt będzie miał ponad 13,2 tys. m2 powierzchni użytkowej i kubaturę ponad 126 tys. m3. Budynek będzie drugim co do wielkości z dotychczas zrealizowanych. W ramach projektu wykonawca wybuduje parking na 480 miejsc postojowych oraz 2 drogi dojazdowe. Ponadto, ma zostać zmodernizowany zjazd z ul. Batorego. Łącznie w ramach realizacji zostanie wykonanych 28 tys.m2 robót drogowych. Po 15 maja br., ruszą prace ziemne związane z wykonaniem podbudowy pod hipermarket. W tym celu wykonawca wykorzysta ponad 50 tys. m3 ziemi. Równocześnie będą prowadzone roboty drogowe oraz prace związane z sieciami instalacyjnymi.

Przeczytaj również: Mokotowska Square: rewitalizacja biurowca zakończona

Wykonawca przewiduje zamknięcie stanu surowego zamkniętego obiektu na wrzesień br. Natomiast zakończenie realizacji obiektu, łącznie z pozwoleniem na użytkowanie planowane jest na koniec listopada br.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej