Siedlce: centrum handlowe Galeria S powiększy się. Jest pozwolenie na budowę

2011-12-08 11:27
Centrum handlowe, Galeria S, Siedlce
Autor: www.galerias.pl Galeria S - wizualizacja

Siedlecka Galeria S wkrótce stanie się największym centrum handlowo-rozrywkowym w mieście. Generalny wykonawca będący jednocześnie inwestorem przedsięwzięcia, otrzymał pozwolenie na budowę, w ramach przebudowania obiektu. Centrum handlowe z zapleczem rozrywkowym ma zostać oddane do użytku w 2013 roku.

Siedlecka Galeria S zostanie przebudowa. Obiekt niebawem zyska kompleksowe centrum rozrywkowe. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, będący inwestorem i wykonawcą budowy, otrzymał 5 grudnia pozwolenie na budowę.

Przeczytaj również: Nowe centra handlowe w Polsce. Znajdź galerię handlową w swoim mieście

Galeria S po przebudowie wraz z zabytkowym budynkiem banku, który sąsiaduje z obiektem, stanie się największym centrum handlowo-rozrywkowym w mieście, o łącznej powierzchni użytkowej ok 34 tys. m2. Region, w którym znajduje się galeria handlowa nazywana jest przez siedlczan Placem Bankowym. Okolica po rozbudowie obiektu, stanie się najbardziej atrakcyjną przestrzenią publiczną w Siedlcach.
Warto zaznaczyć, że integralną częścią siedleckiego centrum handlowego jest zabytkowy budynek, w którym kiedyś znajdowała się siedziba Banku NBP. Obiekt po odrestaurowaniu będzie ogólnodostępny.

Galeria S - opis inwestycji

Galeria S znajduje sie przy ul. Wojska Polskiego w Siedlcach. Obiekt o powierzchni użytkowej 34 tys m2, dysponuje 160 lokalami usługowymi, rozmieszczonymi na dwóch kondygnacjach.
Centrum handlowe po rozbudowie zyska zaplecze rozrywkowe, na które składać się będzie multipleks z pięcioma salami kinowymi, restauracje, kawiarnie oraz sala zabaw dla dzieci.
Część podziemna budynku zostanie zaadaptowana na parking z 850 miejacami postojowymi. Inwestor przewiduje, że prace budowlane nie potrwają dłużej niż 10 miesięcy.
Siedleckie centrum handlowo-rozrywkowe zostanie oddane do użytku w IV kwartale 2014 roku.
Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada warszawska pracownia architektoniczna Bulak Projekt.

Galeria handlowa w liczbach

powierzchnia najmu - 34 tys. m2
liczba lokali handlowych - 160
licbza pozimów handlowych - pozimo 0/+1
liczba miejsc parkingowych - 850
zewnętrzy Plac Bankowy - 1200 m2
wewnętrzny Plac Bankowy - 640 m2
Multiplex - 5 sal
market spożywczy - 2 tys. m2
punkty gastronomiczne - food court, restauracje i kawiarnie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej