Siedlce: centrum handlowe Galeria S powiększy się. Jest pozwolenie na budowę

2011-12-08 11:27
Centrum handlowe, Galeria S, Siedlce
Autor: www.galerias.pl Galeria S - wizualizacja

Siedlecka Galeria S wkrótce stanie się największym centrum handlowo-rozrywkowym w mieście. Generalny wykonawca będący jednocześnie inwestorem przedsięwzięcia, otrzymał pozwolenie na budowę, w ramach przebudowania obiektu. Centrum handlowe z zapleczem rozrywkowym ma zostać oddane do użytku w 2013 roku.

Siedlecka Galeria S zostanie przebudowa. Obiekt niebawem zyska kompleksowe centrum rozrywkowe. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, będący inwestorem i wykonawcą budowy, otrzymał 5 grudnia pozwolenie na budowę.

Przeczytaj również: Nowe centra handlowe w Polsce. Znajdź galerię handlową w swoim mieście

Galeria S po przebudowie wraz z zabytkowym budynkiem banku, który sąsiaduje z obiektem, stanie się największym centrum handlowo-rozrywkowym w mieście, o łącznej powierzchni użytkowej ok 34 tys. m2. Region, w którym znajduje się galeria handlowa nazywana jest przez siedlczan Placem Bankowym. Okolica po rozbudowie obiektu, stanie się najbardziej atrakcyjną przestrzenią publiczną w Siedlcach.
Warto zaznaczyć, że integralną częścią siedleckiego centrum handlowego jest zabytkowy budynek, w którym kiedyś znajdowała się siedziba Banku NBP. Obiekt po odrestaurowaniu będzie ogólnodostępny.

Galeria S - opis inwestycji

Galeria S znajduje sie przy ul. Wojska Polskiego w Siedlcach. Obiekt o powierzchni użytkowej 34 tys m2, dysponuje 160 lokalami usługowymi, rozmieszczonymi na dwóch kondygnacjach.
Centrum handlowe po rozbudowie zyska zaplecze rozrywkowe, na które składać się będzie multipleks z pięcioma salami kinowymi, restauracje, kawiarnie oraz sala zabaw dla dzieci.
Część podziemna budynku zostanie zaadaptowana na parking z 850 miejacami postojowymi. Inwestor przewiduje, że prace budowlane nie potrwają dłużej niż 10 miesięcy.
Siedleckie centrum handlowo-rozrywkowe zostanie oddane do użytku w IV kwartale 2014 roku.
Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada warszawska pracownia architektoniczna Bulak Projekt.

Galeria handlowa w liczbach

powierzchnia najmu - 34 tys. m2
liczba lokali handlowych - 160
licbza pozimów handlowych - pozimo 0/+1
liczba miejsc parkingowych - 850
zewnętrzy Plac Bankowy - 1200 m2
wewnętrzny Plac Bankowy - 640 m2
Multiplex - 5 sal
market spożywczy - 2 tys. m2
punkty gastronomiczne - food court, restauracje i kawiarnie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej