Siła (produkcyjna) Isover rośnie

2008-06-17 17:20
Siła (produkcyjna) Isover rośnie
Autor: Isover

Lider wśród producentów wełny mineralnej - Isover - rozpocznie niebawem wytwarzanie wełny szklanej na nowej linii produkcyjnej w swoim gliwickim zakładzie. Dzięki inwestycji, która pochłonęła prawie 110 mln złotych, moce produkcyjne zakładu znacznie się zwiększą. Firma, jako jedyna w Polsce, produkuje wełnę mineralną zarówno z włókien szklanych jak i skalnych.

W czerwcu 1999 roku w Gliwicach, uruchomiono - pierwszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie - linię do produkcji wełny szklanej. Zastosowana technologia umożliwia produkowanie niezwykle sprężystego i trwałego produktu, o doskonałych parametrach izolacyjnych. Dynamiczny rozwój rynku budowlanego w Polsce i ciągle rosnące potrzeby w zakresie termorenowacji istniejących budynków wpłynęły na przyśpieszenie decyzji o dalszej rozbudowie zakładu. Nowa linia wełny szklanej pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Gliwicach o 50%.

"Popularność naszych produktów jest tak duża, że zdecydowaliśmy się na postawienie nowej linii produkcyjnej. Wciąż rosnąca świadomość Polaków na temat energooszczędności i ochrony środowiska naturalnego pozwala nam przewidywać, że zapotrzebowanie na naszą wełnę będzie stale rosnąć. Chcemy być na to gotowi, stąd nowa inwestycja" - tłumaczy Nicolas Suret, dyrektor generalny Saint-Gobain Construction Products Polska. "Niemniej ważny jest dla nas aspekt ekologiczny. Stosowanie wełny mineralnej Isover przyczynia się do ochrony środowiska. Już w momencie powstawania naszych produktów dbamy o ekologiczny proces ich tworzenia. W styczniu 2007 roku, jako pierwsza firma w Polsce, otrzymaliśmy Certyfikaty Środowiskowe ITB potwierdzające, że produkowana przez nas wełna w całym cyklu życia jednoznacznie pozytywnie wpływa na środowisko naturalne" - dodaje.

ISOVER Polska z siedzibą w Gliwicach, wchodzi w skład międzynarodowej Grupy SAINT-GOBAIN (ponad 206 000 pracowników, 1300 firm prowadzących działalność w ponad 50 krajach świata). Na polskim rynku działa od 1993 r. Początkowo poprzez biuro handlowe w 1996 r. zdecydowano się na zakup zakładu produkującego izolacje z wełny skalnej w Gliwicach. W ciągu minionych 10 lat firma zainwestowała w Polsce ponad 350 mln złotych.

Od 1 kwietnia 2008 roku, Saint-Gobain Isover Polska połączyła się z firmą Rigips Polska - Stawiany, tworząc spółkę Saint-Gobain Construction Products Polska. Obie marki wchodzące w jej skład zachowały rozłączność i niezależność rynkową. Saint-Gobain Construction Products Polska, zatrudnia 585 pracowników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej