Rusza "Akademia Murowania" z Silka Ytong

2011-10-17 15:25
Akademia Murowania
Autor: Xella Polska

Silka Ytong we współpracy ze spółką Xella Polska, inicjuje kolejną edycję inicjatywy edukacyjnej "Akademia Murowania". Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów i kadry profesorskiej szkół budowlanych. Celem programu jest propagowanie profesjonalnego murowania oraz promowanie edukacji zawodowej w branży budowlanej.

Silka Ytong wspólnie z Xella Polska, rozpoczęły kolejną edycję szkolenia "Akademia Murowania". Wydarzenie jest adresowane zarówno do wykonawców, jak również do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, o profilu budowlanym. Warto zaznaczyć, że w ubiegłorocznym szkoleniu wzięło udział ponad 3000 uczestników.

Przeczytaj również: European Property Awards: Murawa Office Park - najlepszy polski biurowiec

– Bardzo cieszy nas, że ciągle przybywa nowych szkół, które chcą wziąć udział w programie. Jak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród uczestników Akademii, poziom szkolenia w poprzedniej edycji został oceniony bardzo wysoko. Prawie wszyscy uczniowie (98 proc.) deklarowali zainteresowanie tematyką kursu. Najbardziej docenili walor części praktycznej szkolenia – ponad 70 proc. wskazań dotyczyło tego kryterium – podsumowuje Anna Waszczuk, analityk rynku Xella Polska, producenta materiałów budowlanych Silka Ytong.

Czym jest Akademia Murowania?

Akademia Murowania to program edukacyjny stworzony przede wszystkim z myślą o młodzieży. Celem programu jest zaprezentowanie materiałów budowlanych oraz nowoczesnych technik murarskich. Biorąc udział w szkoleniu "Akademia Murowania" uczestnicy mają możliwość zapoznać się czym jest murowanie na cienka spoinę, które jest wymogiem energooszczędnego budownictwa. Zainteresowanie przedsięwzięciem stale wzrasta. W wiosennej edycji uczestniczyło ponad 600 uczniów. "Akademia Murowania" wiosną 2011 roku, zawitała do 12 polskich miast.
Szkolenie obejmowało murowanie i inne zagadnienia związane z budową domu. Uczniowie biorący udział w programie, pod okiem profesjonalnych doradców-instruktorów Silka Ytong, mają możliwość nauczyć się jak fachowo murować.

Zgłoś swoją szkołę do programu "Akademia Murowania" Silka Ytong

Akademia Murowania z Silka Ytong
Autor: Silka YTONG Akademia Murowania w Pile
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej