Rusza "Akademia Murowania" z Silka Ytong

2011-10-17 15:25
Akademia Murowania
Autor: Xella Polska

Silka Ytong we współpracy ze spółką Xella Polska, inicjuje kolejną edycję inicjatywy edukacyjnej "Akademia Murowania". Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów i kadry profesorskiej szkół budowlanych. Celem programu jest propagowanie profesjonalnego murowania oraz promowanie edukacji zawodowej w branży budowlanej.

Silka Ytong wspólnie z Xella Polska, rozpoczęły kolejną edycję szkolenia "Akademia Murowania". Wydarzenie jest adresowane zarówno do wykonawców, jak również do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, o profilu budowlanym. Warto zaznaczyć, że w ubiegłorocznym szkoleniu wzięło udział ponad 3000 uczestników.

Przeczytaj również: European Property Awards: Murawa Office Park - najlepszy polski biurowiec

– Bardzo cieszy nas, że ciągle przybywa nowych szkół, które chcą wziąć udział w programie. Jak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród uczestników Akademii, poziom szkolenia w poprzedniej edycji został oceniony bardzo wysoko. Prawie wszyscy uczniowie (98 proc.) deklarowali zainteresowanie tematyką kursu. Najbardziej docenili walor części praktycznej szkolenia – ponad 70 proc. wskazań dotyczyło tego kryterium – podsumowuje Anna Waszczuk, analityk rynku Xella Polska, producenta materiałów budowlanych Silka Ytong.

Czym jest Akademia Murowania?

Akademia Murowania to program edukacyjny stworzony przede wszystkim z myślą o młodzieży. Celem programu jest zaprezentowanie materiałów budowlanych oraz nowoczesnych technik murarskich. Biorąc udział w szkoleniu "Akademia Murowania" uczestnicy mają możliwość zapoznać się czym jest murowanie na cienka spoinę, które jest wymogiem energooszczędnego budownictwa. Zainteresowanie przedsięwzięciem stale wzrasta. W wiosennej edycji uczestniczyło ponad 600 uczniów. "Akademia Murowania" wiosną 2011 roku, zawitała do 12 polskich miast.
Szkolenie obejmowało murowanie i inne zagadnienia związane z budową domu. Uczniowie biorący udział w programie, pod okiem profesjonalnych doradców-instruktorów Silka Ytong, mają możliwość nauczyć się jak fachowo murować.

Zgłoś swoją szkołę do programu "Akademia Murowania" Silka Ytong

Akademia Murowania z Silka Ytong
Autor: Silka YTONG Akademia Murowania w Pile
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej