European Property Awards: Murawa Office Park - najlepszy polski biurowiec

2011-10-14 16:58
Murawa Office Park
Autor: UM Poznań Murawa Office Park w Poznaniu

Murawa Office Park został nagrodzony w konkursie European Property Awards. Poznański biurowiec został wyróżniony w kategorii za najlepszy budynek biurowy. Obiekt jest jedyną polską inwestycją komercyjną tego typu, która została doceniona przez międzynarodowe jury.

Konkurs European Property Awards

European Property Awards jest częścią przedsięwzięcia International Property Awards, które organizowane jest od 1994 roku. Celem inicjatywy jest nagradzanie najlepszych projektów mieszkaniowych i komercyjnych. W tegorocznym konkursie, którego rozstrzygnięcie odbyło się 23 września w Londynie, w kategorii "Best Office Development for Poland", został nagrodzony poznański biurowiec Murawa Office Park.
Inwestycji przypadł tytuł "Five Stars" - jako jedynej w Polsce. Nagrody przyznawane są we współpracy z Bloomberg Television oraz Google. W składzie sędziowskim konkursu zasiada 80 ekspertów z całego świata, z branży nieruchomości. Ocenie poddawane są wszystkie aspekty biurowe.
Ogólna klasyfikacja nie tylko dotyczy innowacyjnych rozwiązań architektonicznych budynku biurowego, ale także brane są pod uwagę aspekty, realizujące ideę zrównoważonego rozwoju oraz proekologii.

- Uznanie ze strony światowych specjalistów z branży to dla nas zaszczyt. Z ogromną satysfakcją przyjmujemy tak prestiżowy tytuł dla naszego biurowca. Nagroda dla Murawa Office Park dowodzi, że średniej wielkości, kameralne budynki również mogą być zauważone, jeśli wyróżniają się pod względem jakości. - mówi Natalia Dworska z Aiga Investments.

Murawa Office Park

Biurowiec Murawa Office Park, o powierzchni biurowej 4170 m2, mieści się w pobliżu 100-hektarowego parku Cytadela w Poznaniu.  Jury doceniło fakt, że biurowiec Murawa Office jest budynkiem najwyższej klasy, z wieloma "inteligentnymi" rozwiązaniami technicznymi takimi jak: klimatyzacja z odzyskiem ciepła. Do każdego biura przylegają rozległe, przeszklone tarasy, dzięki którym najemcy mają stały kontakt z naturą i świeżym powietrzem.
Ponadto, podziemne miejsca parkingowe dla rowerów zachęcają pracowników do proekologicznego trybu życia i podkreślają "zielone" atuty budynku.
Murawa Office Park jako krajowy zwycięzca w kategorii Office Development powalczy o tytuł najlepszego budynku biurowego w Europie. Jeśli zostanie oceniony najwyżej, powalczy o nagrodę World's Best z najlepszymi projektami na świecie.

Dane techniczne obiektu:

  • całkowita powierzchnia budynku 7 645 m2,
  • całkowita powierzchnia biurowa 4 170 m2,
  • ilość kondygnacji nadziemnych 1,
  • ilość kondygnacji naziemnych 3,
  • powierzchnia typowego piętra 955 - 1 896 m2,
  • liczba miejsc parkingowych podziemnych 91.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej