Rozbudowa i remont Integracyjnego Centrum Opieki w Serocku za dotacje

2012-01-18 15:43
Podpisanie umowy o dofinansowanie
Autor: Samorząd Województwa Mazowieckiego (www.mazovia.pl)

Ponad 4 mln złotych będzie kosztowała rozbudowa i remont Integracyjnego Centrum Opieki KKWR w Serocku. W ramach przedsięwzięcia placówka zyska zabytkowy obiekt. Władze województwa mazowieckiego podpisały umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia z funduszy unijnych. Przeznaczone na ten cel dotacje sfinansuja ponad połowę wartości inwestycji.

Integracyjne Centrum Opieki KKWR w Serocku czeka gruntowny remont i rozbudowa.

W ramach inwestycji placówka zyska dodatkowy zabytkowy budynek, który znajduje sie na terenie ośrodka. Ponadto, w ramach projektu ośrodek zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt.

Przeczytaj również: Port lotniczy Lublin za unijne dotacje. Umowa o dofinansowanie podpisana

Władze województwa mazowieckiego - wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz beneficjent - przedstawiciel Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego, podpisali umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków unijnych. Przyznane na ten cel dotacje to 2,5 mln złotych, czyli ponad połowa kosztów. Całkowita wartość inwestycji to 4,1 mln złotych.

Remont placówki - zakres

Priorytetowym elementem projektu jest remont zabytkowego budynku, z którym ośrodek sąsiaduje. Prace remontowe obejmą odnowienie balkonów, tarasów oraz przebudowę klatki schodowej. Ponadto, zostanie wymieniona instalacja elektryczna oraz stolarka okienna i drzwiowa. Dodatkowo zostaną wyremontowane domki letniskowe, które znajdują się na terenie ośrodka. Centrum Opieki zostanie przystosowane do potrzeb osób niepłnosprawnych.

Rozbudowa Centrum Opieki

Rozbudowa placówki zakłada docieplenie oraz wyremontowanie zabytkowego obiektu. W późniejszym etapie prac, zabytkowy budynek zostanie połączony łącznikiem z główną kondygnacją ośrodka. Centrum Opieki zyska również nowy plac zabaw dla dzieci, który zostanie zbudowany na kształt "wioski indiańskiej" i będzie na bieżąco monitorowany, dzięki zakupowi dziesięciu kamer.
Zostanie również odnowiony teren wokół boiska. Nawierzchnia asfaltowa zostanie zastąpiona sztuczną trawą. Za przyznane dotacje zostanie zakupiony nowy sprzęt sportowy oraz hala pneumatyczna, która umożliwi zadaszenie boiska.

W ramach projektu zmodernizowane i rozbudowane będzie także nabrzeże przy placówce. Wybudowana zostanie nowa przystań, dostosowana do potrzeb ośrodka oraz pomost. Ponadto, zakupione zostaną dwie, przystosowane do przewozu dzieci, łodzie typu DZ (z dwoma żaglami i możliwościa napędzania silnikiem) z napędem motorowym wraz z niezbędnym wyposażeniem tj. kamizelkami i kołami ratunkowymi, wiosłami, rzutkami. Jedna łódź jednorazowo może przewieźć od 12 do 14 osób. Jej dużą zaletą jest to, że jest uznawana za bardzo bezpieczną i mało wywrotną, co z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci jest niezwykle istotne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej