Przedsiębiorcy z Mazowsza zyskają siedzibę. Kamienica na Pradze zmieni się w Centrum Kreatywności

2011-12-23 12:35
Centrum Kreatywności w Warszawei. Podpisanie preumowy
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Na biznesowej mapie Warszawy pojawi się nowy obiekt - Centrum Kreatywności, z którego będą korzystać głównie młodzi przedsiębiorcy z regionu. Siedzibą Centrum ma być zabytkowa kamienica przy ul. Targowej. Zarząd Województwa Mazowieckiego podpisał preumowę na realizację przedsięwzięcia. Inwestycja ma zostać ukończona za 2 lata.

Władze województwa mazowieckiego wyszły z inicjatywą stworzenia miejsca dla młodych przedsiębiorców z Mazowsza.

Przeczytaj również: Kamienica Raczyńskiego w Warszawie zostanie odrestaurowana przez Hochtief

Biznesowa mapa stolicy zyska nowa placówkę - Centrum Kreatywne. Siedzibą nowo powstającej instytucji ma być zabytkowa kamienica, która znajduje się przy ul. Targowej 56 na Pradze.
Przedstawiciele województwa Mazowieckiego podpisali 22 grudnia preumowę na powołanie Centrum Kreatywnego. Dokument podpisali - Wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek zarządu Województwa Mazowieckiego, Wiesław Raboszuk oraz dyrektor biura Funduszy Europejskich m.st. Warszawy.
Wartość inwestycji to 30 mln złotych. Przedsięwzięcie ma zostać dofinansowane ze środków unijnych w kwocie 25 mln 500 tys. złotych. Dzięki podjętej inicjatywie młodzi przedsiębiorcy z Mazowsza będą mieli swoje miejsce na biznesowej mapie stolicy.

- To bardzo ważny projekt dla rozwoju całego województwa. Po pierwsze dlatego, że jest skierowany do przedsiębiorców, których mamy na Mazowszu wielu i których zawsze wspieramy. Po drugie stawia na kreatywne i innowacyjne rozwiązania, a to właśnie dzięki nim Mazowsze ma szansę szybko się rozwijać. I po trzecie – będzie realizowany na warszawskiej Pradze, która potrzebuje rewitalizacji i właśnie takich inwestycji – skomentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

Zabytkowa kamienica = kamienica kreatywna

Centrum Kreatywności zostanie wybudowane w zabytkowym budynku przy ul. Targowej 56 w Warszawie. Wcześniej kamienica zostanie odremontowana i przystosowana pod planowaną działalność. Dzięki przedsięwzięciu młodzi przedsiębiorcy zyskają preferencyjne stawki czynszu, szkolenia oraz usługi doradcze. Ponadto, młode firmy będą miały okazję współpracować z instytucjami z otocznia biznesu, czy przedstawicielami środowisk kreatywnych.
Centrum Kreatywności, poza ułatwieniem rozpoczęcia działalności gospodarczej młodym przedsiębiorcom, będzie prowadziło także działalność na rzecz rozwoju gospodarki kreatywnej w Warszawie. Placówka będzie miejscem spotkań uczestników stołecznego rynku biznesowego i kreatywnego. To tu będzie się odbywał cykl spotkań "Creative Mikser".
W planach Centrum jest również organizowanie wydarzeń promujących ten sektor przez pokazywanie jego wytworów, na wzór realizowanego aktualnie projektu „Salon Artystów Rzemiosła”, promującego wyroby rzemiosła artystycznego.

Dlaczego Centrum Kreatywności na Pradze?

Lokalizacja Centrum jest nieprzypadkowa. Od kilku lat prawobrzeżna Warszawa jest coraz częściej określana artystycznym zagłębiem stolicy. Centrum Kreatywności wpisuje się w działania władz miasta zmierzające do umocnienia pozycji Pragi jako dzielnicy kreatywnej, przyjaznej sztuce.
Z uwagi na fakt, że inwestycja ma powstać w zabytkowym obiekcie budynek frontowy jak i oficyna kamienicy zostaną zaadaptowane na cele biurowo-usługowe.
Na poszczególnych kondygnacjach obiektu znajdą się pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne oraz wystawiennicze. Zgodnie z przygotowaną wstępną koncepcją architektoniczną, planowana inwestycja będzie zajmowała około 2 800m2 powierzchni użytkowej. Centum Kreatywne ma powstać w 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej