Polimex Mostostal wybuduje kompleks rekreacyjny w Rudzie Sląskiej

2010-04-21 11:29
Polimex Mostostal wybuduje park wodny w Rudzie Śląskiej
Autor: Park Wodny Ruda Śląska

Polimex-Mostostal SA 19 kwietnia 2010 r. zawarł   z Parkiem Wodnym w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. nowy kontrakt na budowę oraz wykonanie wykonawczej dokumentacji projektowej Parku Wodnego Pływackiego Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego - w Dolinie Kłodnicy w Rudzie Śląskiej. Wartość kontrakt to blisko 82 mln zł.

Kontrakt realizuje konsorcjum w składzie: Polimex-Mostostal SA - lider, "MASTER" Emil Borys sp. jawna - partner. Udział Polimexu-Mostostalu w konsorcjum wynosi 91,7%

Wartość kontraktu netto: 67 067 569 zł;
wartość kontraktu brutto: 81 822 434 zł.

Zobacz także: Aquapark sposobem na kryzys?

Park Wodny Pływackiego Kompleksu Sportowo–Rekreacyjnego w Dolinie Kłodnicy w Rudzie Ślaskiej, charakteryzują następujące parametry:
powierzchnia użytkowa   -  14 460 m
2
powierzchnia zabudowy  -     6150 m
2
kubatura                             -  89 250 m
3
powierzchnia lustra wody   - 1275 m
2

Perspektywy nowych kontraktów

 - Obecnie Polimex-Mostostal jako lider konsorcjum i generalny wykonawca uczestniczy w przetargu na budowę bloku o mocy 480 MW w Elektrowni Siekierki. Spółka została zakwalifikowana do przetargu na budowę dwóch kotłów energetycznych o mocy po 900 MW w elektrowni Opole oraz budowę terminalu gazowego w Świnoujściu. Dotarła do nas także informacja o tym, że nasza oferta o wartości 800 mln zł., złożona na budowę fragmentu drogi ekspresowej S69 okazała się najkorzystniejsza. Nasz portfel zleceń utrzymuje się na poziomie około 8 mld zł – informuje Konrad Jaskóła, prezes spółki Polimex-Mostostal. - W nadchodzących miesiącach będą pojawiały się dalsze przetargi na budowę i modernizację autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic miast, jak również większe kontrakty w segmencie budownictwa kolejowego. Polimex-Mostostal chce dalej uczestniczyć w realizacji tych inwestycji – dodaje prezes.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej