Polimex Mostostal wybuduje kompleks rekreacyjny w Rudzie Sląskiej

2010-04-21 11:29
Polimex Mostostal wybuduje park wodny w Rudzie Śląskiej
Autor: Park Wodny Ruda Śląska

Polimex-Mostostal SA 19 kwietnia 2010 r. zawarł   z Parkiem Wodnym w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. nowy kontrakt na budowę oraz wykonanie wykonawczej dokumentacji projektowej Parku Wodnego Pływackiego Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego - w Dolinie Kłodnicy w Rudzie Śląskiej. Wartość kontrakt to blisko 82 mln zł.

Kontrakt realizuje konsorcjum w składzie: Polimex-Mostostal SA - lider, "MASTER" Emil Borys sp. jawna - partner. Udział Polimexu-Mostostalu w konsorcjum wynosi 91,7%

Wartość kontraktu netto: 67 067 569 zł;
wartość kontraktu brutto: 81 822 434 zł.

Zobacz także: Aquapark sposobem na kryzys?

Park Wodny Pływackiego Kompleksu Sportowo–Rekreacyjnego w Dolinie Kłodnicy w Rudzie Ślaskiej, charakteryzują następujące parametry:
powierzchnia użytkowa   -  14 460 m
2
powierzchnia zabudowy  -     6150 m
2
kubatura                             -  89 250 m
3
powierzchnia lustra wody   - 1275 m
2

Perspektywy nowych kontraktów

 - Obecnie Polimex-Mostostal jako lider konsorcjum i generalny wykonawca uczestniczy w przetargu na budowę bloku o mocy 480 MW w Elektrowni Siekierki. Spółka została zakwalifikowana do przetargu na budowę dwóch kotłów energetycznych o mocy po 900 MW w elektrowni Opole oraz budowę terminalu gazowego w Świnoujściu. Dotarła do nas także informacja o tym, że nasza oferta o wartości 800 mln zł., złożona na budowę fragmentu drogi ekspresowej S69 okazała się najkorzystniejsza. Nasz portfel zleceń utrzymuje się na poziomie około 8 mld zł – informuje Konrad Jaskóła, prezes spółki Polimex-Mostostal. - W nadchodzących miesiącach będą pojawiały się dalsze przetargi na budowę i modernizację autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic miast, jak również większe kontrakty w segmencie budownictwa kolejowego. Polimex-Mostostal chce dalej uczestniczyć w realizacji tych inwestycji – dodaje prezes.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej