PKP podpisały umowę na modernizację dworca Gdynia Główna

2010-07-16 9:34
Dworzec Gdynia Główna
Autor: PKP S.A. Dworzec Gdynia Główna

15 lipca 2010 r. PKP S.A. podpisały z konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. umowę na modernizację dworca Gdynia Główna.

Prace budowlane na tym dworcu rozpoczną się w sierpniu bieżącego roku. Termin oddania obiektu do użytku to natomiast I kwartał 2012 roku.

Dworzec Gdynia Główna czekają zmiany, dzięki którym stanie się ładniejszy, bardziej funkcjonalny i bezpieczny.

Modernizacja dworca Gdynia Główna to jedna z trzech dużych inwestycji PKP S.A., współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostałe inwestycje to: modernizacja dworca Wrocław Główny i budowa nowego dworca Kraków Główny.

Przebudowa dworca Gdynia Główna to nie jedyna inwestycja, jaką PKP S.A. realizują w województwie pomorskim. W I kwartale 2012 roku zostanie zakończony remont dworca w Malborku, w III kwartale dworca w Wejherowie, a pod koniec 2012 roku remont dworca Gdańsk Oliwa. Planowana jest ponadto budowa kompleksu usługowo–komercyjnego, którego częścią byłby dworzec w Sopocie. Trwają przygotowania do uruchomienia procedury wyboru prywatnego developera.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej