PKP podpisały umowę na modernizację dworca Gdynia Główna

2010-07-16 9:34
Dworzec Gdynia Główna
Autor: PKP S.A. Dworzec Gdynia Główna

15 lipca 2010 r. PKP S.A. podpisały z konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. umowę na modernizację dworca Gdynia Główna.

Prace budowlane na tym dworcu rozpoczną się w sierpniu bieżącego roku. Termin oddania obiektu do użytku to natomiast I kwartał 2012 roku.

Dworzec Gdynia Główna czekają zmiany, dzięki którym stanie się ładniejszy, bardziej funkcjonalny i bezpieczny.

Modernizacja dworca Gdynia Główna to jedna z trzech dużych inwestycji PKP S.A., współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostałe inwestycje to: modernizacja dworca Wrocław Główny i budowa nowego dworca Kraków Główny.

Przebudowa dworca Gdynia Główna to nie jedyna inwestycja, jaką PKP S.A. realizują w województwie pomorskim. W I kwartale 2012 roku zostanie zakończony remont dworca w Malborku, w III kwartale dworca w Wejherowie, a pod koniec 2012 roku remont dworca Gdańsk Oliwa. Planowana jest ponadto budowa kompleksu usługowo–komercyjnego, którego częścią byłby dworzec w Sopocie. Trwają przygotowania do uruchomienia procedury wyboru prywatnego developera.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej