Dworzec w Gdyni będzie gotowy na EURO 2012

2010-07-02 18:41
Dworzec PKP w Gdyni
Autor: PKP Prace przy modernizacji dworca w Gdyni zakończą się w kwietniu 2012 r.

Konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA i Acciona Infraestructuras SA wygrało przetarg ogłoszony przez PKP SA na modernizację dworca Gdynia Główna. Wartość prac wyniesie 31 milionów złotych brutto. 

W najbliższych tygodniach obie firmy podpiszą umowę na wykonanie robót budowlanych. Pracę na dworcu rozpoczną się w trzecim kwartale tego roku i zakończą się do kwietnia 2012 roku.

Planowany zakres prac na dworcu Gdynia Główna to odbudowa zabytkowego dworca kolejowego łącznie z otwartą kolumnadą łączącą dworzec dalekobieżny z dworcem podmiejskim SKM. Architektura dworca, zgodnie z wytycznymi konserwatora, zostanie odtworzona z jednoczesnym dostosowaniem funkcjonalnym obiektu do wymagań współczesnych standardów obsługi podróżnych.
 
Ponadto zaplanowano: przebudowę sieci instalacji technicznych i sieci informacyjnej. Zostanie także wykonana elewacja, wymiana drzwi i okien oraz zużytych elementów dachu. Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy przebudowie zostaną wykorzystane proekologiczne materiały i urządzenia, w tym nowoczesne systemy sterowania mediami - zapowiada PKP.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej