Parking wielopoziomowy w Bydgoszczy. Przetarg na budowę ogłoszony

2011-12-28 15:52
Parking w Bydgoszczy
Autor: UM Bydgoszcz Parking wielopoziomowy w Bydgoszczy - wizualizacja

W Bydgoszczy rozpoczęły się przygotowania do długo oczekiwanej inwestycji. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie wielopoziomowego parkingu. Podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu mogą zgłaszać swoją kandydaturę do 6 lutego 2012 roku.

W Bygdoszczy rozpoczęły się przygotowania do realizacji długo oczekiwanej inwestycji publicznej. Władze miasta ogłosiły 22 grudnia przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie wielopoziomowego parkingu w centrum miasta.

Przeczytaj również: Bielsko-Biała: parkingi w ramach PPP. Miasto szuka inwestora

Przetarg - zakres zamówienia

Przedmiotem przetargu jest zaprojektowanie i wybudowanie wielopoziomowego parkingu na 650 miejsc postojowych, w tym 34 stanowisk dla osób niepełnosprawnych i 100 miejsc parkingowych dla rowerów. Ponadto, zadanie obejmuje wybudowanie wind, portierni oraz eksploatację wybudowanego obiektu przez okres 30 lat. Podmioty, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą zgłaszać swoje propozycje do dnia 6 lutego 2012 roku.

Parking wielopoziomowy w Bydgoszczy

Parking wielopoziomowy w Bydgoszczy ma zostać wybudowany przy ul. Grudziądzkiej 9-15. Obiekt ma być parkingiem dla samochodów osobowych. Inwestycja ma powstać na działce będącej własnością Miasta Bydgoszczy, na którym obecnie istnieje czynny parking dla aut osobowych.
Dla obsługi komunikacyjnej parkingu oraz terenów przyległych, pomiędzy ul. Grudziądzką, a skarpą Wzgórza Dąbrowskiego zaprojektowana została i częściowo wykonana droga dojazdowa, która stanowić będzie dojazd do parkingu. Szacowany koszt inwestycji to ok. 23 mln złotych netto.

Przetarg - szczegółowe informacje

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej